Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Battlefield Heroes – excelentní online akce zdarma

Věda

  14:20
Společnost Electronics Arts přistoupila ke kroku, který je pro ni celkem neobvyklý – jednu ze svých starších her uvolnila k volnému šíření. Ještě více potěšující je ta skutečnost, že se nejedná o žádný nepovedený kousek, ale velmi zdařilou on-line akci.

Battlefield Heroes foto: Electronics ArtsReprofoto

Battlefield Heroes jsou online akční hrou – vyžadují tedy solidní připojení k internetu. To ostatně poznáte už při samotné instalaci hry, kdy je kromě registrace na domovských stránkách vyžadováno i stažení některých doplňků.

Battlefield Heroes

Po prvním spuštění se můžete pustit do výběru vlastního vojáka, kterého si můžete vybavit k obrazu svému a určit jeho vzhled nebo další náležitosti, stejně tak jako soupeřící stranu. Velká pasáž je také věnována specializaci, od které se potom odvíjejí i vojákovy speciální dovednosti. A pokud vám nestačí ty nabízené v základu, můžete se vytasit se svou kreditní kartou a přikoupit si další.

Pak už jen postačí nechat program vyhledat vhodné servery a připojit se k některé z probíhajících řeží. Ty obvykle probíhají v režimu "Capture The Flag", kdy si oba dva týmy snaží navzájem ukrást vlajku a zároveň ochránit tu vlastní.

Totéž jsme už viděli v mnoha jiných hrách. Co však posunuje hratelnost Battlefield Heroes o notný kus kupředu, je možnost řídit různá motorová vozidla. Hře to posléze dodá daleko větší variabilitu a nutnost strategického přemýšlení.

Battlefield Heroes

Dalším signifikantním znakem je velmi dobrá úroveň grafického zpracování, stejně tak jako doprovodných zvukových efektů. Od Eletronics Arts bychom ostatně ani nic jiného nečekali. To s sebou nese také zvýšené hardwarové nároky, takže Battlefield Heroes nelze doporučit majitelům starších sestav.

Domovská stránka

Autor:
Témata: YouTube, Zábava