Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co přináší nový iPhone 3GS?

Věda

  9:23
Společnost Apple včera uvedla novou verzi mobilního telefonu iPhone. Ten nese označení 3GS a oproti svému předchůdci nabídne především lepší fotoaparát a rychlejší systém. Design přístroje zůstal prakticky nezměněn.

Apple iPhone 3GS. foto: AppleReprofoto

Písmeno „S“ v názvu telefonu je zkratkou anglického slůvka Speed, tedy rychlost. Podle amerického výrobce je nový model v průměru 2x rychlejší než stávající iPhone 3G. Lepší odezva se nejvíce projeví při načítání internetových stránek či spouštění aplikací.

iPhone 3G S

Hlavní hardwarovou inovaci představuje 3MPx s automatickým zaostřováním, se kterým bude nově možné natáčet videa. Ty pak půjdou upravovat přímo v telefonu a společně s pořízenými snímky je posílat prostřednictvím e-mailu a MMS, což u předchůdce rovněž možné nebylo.

Mezi další novinky patří také elektromagnetický kompas, díky němuž se bude možné snáze orientovat na mapě při navigaci, své využití ale najde jistě i v jiných aplikacích.

iPhone 3G S

Součástí nového iPhonu 3GS bude již dříve představený firmware OS 3.0, jež přináší přes 100 drobných softwarových vylepšení. O těch hlavních si můžete přečíst zde.

iPhone 3GS se dostane na americký trh 19. června za dotovanou cenu 199 dolarů (16GB verze), respektive 299 dolarů (32GB verze). V následujících týdnech bude uvolněn do dalších 80 zemí. Česká republika přijde na řadu počátkem července.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...