Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Věda

Čtvrtina studentů vzdala opravu maturity

Kritéria pro úspěšné složení státní maturity se zatím měnit nebudou. foto:  František Vlček, Lidové noviny

PARDUBICE - K opravným maturitám nedorazila zhruba čtvrtina studentů z celkového počtu přes 20.000, kteří neuspěli v řádném termínu státních maturit. Novinářům to řekl ministr školství Josef Dobeš (VV).
  14:20

Podle něj se státní maturity osvědčily a není třeba jejich podmínky zmírňovat.

"Vím, že 5000 studentů vůbec nepřišlo k opravnému kolu. Jinými slovy pravděpodobně řekli, že na to nejsou připraveni a budou opakovat," uvedl Dobeš.

Opravné maturitní písemky skončily ve středu, vysvědčení studenti dostanou v pondělí 26. září. Ti, kteří nebudou úspěšní v současném opravném kole, budou mít podle Dobeše k dispozici ještě další opravné termíny.

ČTĚTE TAKÉ:

Kritéria pro úspěšné složení státní maturity se zatím měnit nebudou.

"Nechci snižovat laťku. Naopak v budoucnu by se měla spíše zvyšovat," řekl Dobeš s tím, že jen tak mohou být čeští středoškoláci reálnou konkurencí zahraničním studentům a pracovníkům.

K opravným maturitám měla přijít zhruba pětina maturantů, přes 20.000 studentů. Pokud složí zkoušky úspěšně, budou moci být ještě přijati na některé vysoké školy.

Dobeš také řekl, že na deseti středních školách nesložilo v řádném termínu státní maturity ani 20 procent studentů. Kvalitu těchto škol nyní prověřuje školní inspekce a není vyloučeno to, že by mohly být zrušeny a vymazány z rejstříku vzdělávacích zařízení.

Autoři: ,

Pronájem bytu 1+kk
Pronájem bytu 1+kk

Města Mayen, Uherské Hradiště - Mařatice
10 200 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat