Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další útok na klienty České spořitelny

Věda

  10:30
Uživatelé elektronického bankovnictví České spořitelny se mohou opět setkat s podvodnými e-maily snažícími se z nich vymámit přístupové údaje k účtu.

Internetové bankovnictví České spořitelny. foto: Ondřej Pohl, Lidovky.cz

První várka e-mailů přišla už o víkendu a nesla všechny znaky nepovedeného phishingu. Objevovaly se v něm znaky z azbuky a zkomolenou češtinou jste byli žádáni o přihlášení se k účtu na nápadně dlouhé adrese v Koreji. Takovýto e-mail dokáže i méně technicky zdatný uživatel snadno odhalit jako podvodný a dále se jim nezabývat.

Další vlna zasáhla české schránky během úterý a včerejška. Kvalitou zpracování je o řád výše: má kvalitní formátování s logem České spořitelny a spisovnou češtinou vyzývá k přihlášení ze závažných důvodů týkajících se platební karty.

Může se jednat o dva na sobě nezávislé útoky, ale také novou taktiku. Ta se nás snaží přesvědčit, že phishing vypadá jako v prvním případě dost nepovedeně a dá se odhalit na první pohled. Když pak přijde pošta, která takovéto znaky nenaplňuje, snadněji překoná psychologickou bariéru a svede uživatele k zadání osobních dat.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...