Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Evropané jsou blízcí příbuzní, mají společné předky, tvrdí studie

Angličan, Švéd, Němec či Čech, všichni Evropané jsou poměrně blízcí příbuzní. Stačí se vrátit zpět o tisícovku let a zjistíme, že takřka každý Evropan sdílí řadu předků, tvrdí studie amerických vědců zveřejněná v odborném magazínu PLoS Biology.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

na to nejsou potreba zadne studie DNA

staci se podivat na rostouci pocet predku cim hloub jdeme do minulosti, budemeli pocitat zjednodusene, generace 20 let -20 2predci -40 4  -60 8   -80 16 -100 32 takze mamli jednoho sourozence pred 100 lety by tu muselo byt 16x vice lidi abychom nemuseli mit nektere predky spolecne

0/0
12.5.2013 23:00

Patri do toho take ti, no, nasi bratri, co nikdy

nepracovali a co si vypujcuji v noci cokoliv kovoveho ze hrbitovu? A co se tak bajecne rozmnozuji, ze i krysy by jim zavidely ?

0/0
11.5.2013 1:08

poznamka

Pokud jsi vzpominam tak podle genetiky vsechno zname lidstvo, pochazi z jedne matky. Nebo existuje nejaka nova teorie?

0/0
10.5.2013 17:45

Zaujímavá kniha A.Horáka

Nedávno som čítal zaujímavú knihu od českého autora (inak aj kameramana Zemanových filmov) Antonína Horáka o histórii Slovanov. Podľa nej to vyzerá tak, že história Európy bola úplne iná - a to slovanská. Slovania robili pisárov v Ríme či tesali skvelé sochy Etruskom. A Slovania sú tu už niekoľko tisíc rokov.

Kvádi i Markomani boli vlastne obyvatelia Moravy. Doslovný preklad je totiž Vlasatí Moravania. Nakoniec ak si pozrieme staré české filmy z 20. rokov zobrazuúci život Moravanov alebo Slovákov (Jánošík), tak muži nosili dlhé vlasy zapletené do copov.

Vyzerá to na prvý pohľad ako veľká hlúposť, ale ktovie. Oveľa väčšie nezmysly sa však už v histórii vedy ukázali ako pravdivé.

Napríklad taká jednoduchá otázka: prečo sa takí skvelí bojovníci ako boli Rimania zastavili na Dunaji a ďalej už nešli? Nemali problém ísť cez more do Británie, ale oblasti za Dunajom neobsadili. Čo keď to bolo práve kvôli Praslovanom? Ktorých za trest potom vymazali z rímskych dejín.

0/0
9.5.2013 15:38

Re: Zaujímavá kniha A.Horáka

vy jste ale ubožák, to víte žejo, slavoslave, to ví přece každý slovan, že praotec slovan lovil dinousaury že

0/0
9.5.2013 15:47

Re: Zaujímavá kniha A.Horáka

Pani Procházková, ak je tu niekto úbožiak, či chuderka, tak ste to len a len vy. Pretože nedokážete ani len prečítať a pochopiť pár riadkov. Ja som totižto nenapísal, že to tak je, ja som len napísal, že som čítal takú a takú knihu. A ak si to pozorne prečítate, tak tam medzi riadkami máte napísanú aj moju určitú pochybnosť.

Úbožiaci sú tí, čo namiesto argumentov či protiagumentov okamžite používajú invektívy. Teda nespochybňujú argumenty, ale autora týchto argumentov. Skúste o tom porozmýšľať, kým nabudúce niekoho urazíte.

0/0
9.5.2013 17:07

M. Komárek

Procházková,

přestaň tu už otravovat dospělé lidi s tím svým primitivním náckovstvím.

0/0
9.5.2013 22:23

Re: Procházková,

:DDD dědku, mazej na předváděčku, prodávaj tam echtovní zboží, zaručeně slovanské, tak mazej nakupovat, nebo ti ta madračka plná prachů praskne

0/0
10.5.2013 15:15

Re: Procházková,

Domlouvejte houpacimu koni, ten to spise pochopi, ona nema intelekt ani toho kone. Zcela nahradila Ngo Dim Diena.

0/0
11.5.2013 1:06

Re: Zaujímavá kniha A.Horáka

Markomani= od slova Markus ( původní Římané), a kolem Dunaje to bylo územní tehdejších germánů, takže proto je tu dochovaných hodně památek jak Římanů, Keltů, ale i Germánů.

0/0
9.5.2013 16:25

Re: Zaujímavá kniha A.Horáka

Jeste jste zapomel uvest, ze Adam a Eva byli slovane !

0/0
9.5.2013 17:29

Re: Zaujímavá kniha A.Horáka

A Klaus se Zemanem jsou praví slované.

0/0
9.5.2013 21:44

Re: Zaujímavá kniha A.Horáka

Pokud platí: "co kágébák, to Slovan", potom určitě.

0/0
10.5.2013 6:46

Na tom není nic divného

s Američany je máme logicky také. Doufám, že za podobné výzkumy nejsou jejich autoři odměňováni.

0/0
9.5.2013 10:24

P. Janáček

Re: Na tom není nic divného

ono záleží, co je přesný výstup toho výzkumu. jestli je to zmapování nějakých zákonitostí, tak proč ne. obecná fráze, kterou prezentují novináři je samozřejmě obecně známá věc. ale zase tady je to problém s iq našich novinářů :)

0/0
9.5.2013 10:37

Re: Na tom není nic divného

S Americany uz moc ne. Napred si tam natahali cernochy, s kterymi se krizili, pak je tam sousta hispancu (tj. jihoamericanu ne spanelu), cinanu a indianu. Vsechno se to navzajem micha.

0/0
9.5.2013 13:44

P. Janáček

to není zas tak objevné

na kontinentu, kde vojska těch či oněch co pár let procházela půlkou zemí, to je spíše normální. Na druhou stranu stále je jasně viditelný nějaký převažující rys v populaci skoro každé země

0/0
9.5.2013 9:59

Co na to zhusta používaný pojem "národ"?

Všichni lidé žijící v Evropě mají několik společných předků. Z počátku tvořili rody, když jich přibývalo tak kmeny (několik spřízněných rodů). Najednou se tady objevil pojem "národ", který není nikde definován. Pokusů o jeho definici je mnoho, žádný však není jednoznačný. Definice čehokoliv však jednoznačná být musí, jinak postrádá smysl. Velmi mnoho politiků si plete pojmy národnost a státní příslušnost a nebo národnost a občanství. To jen proto, že stále žvaní a přitom neví o čem. Společný jazyk či kultura již dávno není, a v Evropě již vůbec, kritériem pro definování pojmu "národ".

0/0
9.5.2013 7:53

Re: Co na to zhusta používaný pojem

Proč musí být definován národ (viz argument předchozího příspěvku ... "Definice čehokoliv však jednoznačná být musí, jinak postrádá smysl. "...)? Ta genetika Evropanů je zajímavá a domnívám se, že bude velmi složitá, ...neboť máme vůbec nějakou "pravlast"? Řekl bych (spíš pocitem ze změti protichůdných informací), že prostorem kde jsme byli "doma" není žádné konkrétní místo, ale celý prostor Evropy, část Azie a Afriky. Ty tzv. "národy" byly shluky spřízněných rodin a loupeživých nájezdníků (kteří měli také někde rodiny), které se jako kapalina v nerovném terénu rozlévaly sem, či tam, přidávajíce k sobě příchuť a barevnost příslušného dočasného terénu... A v tom hledejte národ! Vše ostatní je dáno mocí a řádem, který každá moc musí vytvářet. Jinak k tomu jazyku a kultuře: Záleží na tom, protože právě to je součástí vytvářených řádů a pořádků. Nevyplývá z toho však dle mého názoru, jaký jazyk se má používat; to je věc která má vlastní vývoj.

0/0
9.5.2013 9:15

Společná kultura definuje Evropany

ale současně i Severoameričany, Argentince a Chilany téměř PŘESNĚ. NAPROSTO se liší od příslušnhíků jiných kultur, ač zejména z východní Asie mnohé užitečné přebírámě.

Jedině na této společné kultuře by šlo reálně vybudovat Evropskou federaci. Na multi kulti ani náhodou!

Jinak, národy jsou dnes definovány hlavně jazykově, jen ba Balkáně z části nábožensky. Je to logické, bližší je lidem ten, s kterým se DOMLUVÍ.

0/0
9.5.2013 10:03

Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

Správnou technikou dýchání můžeme předejít i bolesti zad, radí fyzioterapeut

Premium Dýchání je provázané s tím, jak se člověk cítí. „Propojení dechu a emocí je neuvěřitelné,“ říká uznávaný fyzioterapeut...

Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...