Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hrajeme: Priority Survive

Věda

  6:00
Mezi freewarovými hrami moc strategií nenajdeme. Pokud ano, pak se jedná spíše jen o pokus napodobit tento žánr. Když se však objeví titul, který se svými kvalitami může srovnávat s takovým StarCraftem, pak to rozhodně stojí za pozornost.

Priority: Survive foto: Distortum

Jediná chyba, kterou bychom hře mohli vytknout, je její neoriginalita. StarCraft nebyl v úvodu zmiňován jen tak náhodou – už při letmém pohledu na obrázky a hlavně pak při samotném hraní. To však staví na základech ještě mnohem starobylejších. Jen si poslechněte příběh, jaký hru provází: na vzdálené planetě se objevil vzácný nerost, který svým majitelům skýtá netušené možnosti rozvoje techniky. A je jasné, že pokud o něj začnou soupeřit hned tři bojující frakce, bude o zábavu postaráno.

Priority: Survive

Naštěstí už se nejedná o červené, modré a zelené, ale o poměrně výrazně odlišené skupiny. První  jsou lidští kolonizátoři a dále pak jacísi rebelové, kteří by taktéž rádi kolonizovali, ale podle svých pravidel. Ani jedna ze skupin však není po chuti obřím broukům, kteří zmiňovanou planetu mají jako svůj domov.

Čeká na vás tedy šest misí, ve kterých budete moci dokázat své strategické schopnosti. Může se to zdát jako nízké číslo, ale brzy po začátku hraní pochopíte, že to není hlavní problém. Scénáře misí jsou totiž vygradovány k maximálnímu napětí a rychlosti. Není čas stavět složité základny a až po zuby zbrojit ohromné vojsko. Obvykle si musíte poradit s velmi omezenými zdroji a velice silnou přesilou. Z toho plynoucí obtížnost může být na překážku, pokud se s tímto žánrem teprve seznamujete, naopak fanoušci žánru takovou výzvu zcela jistě rádi uvítají. Jak už napovídá název: spíše než o nějaké obří vojenské manévry zde půjde o holé přežití.

Priority: Survive

O grafice a dalších proprietách nemá smysl dlouze mluvit. Stačí jen konstatování, že se Priority: Survive  svými kvalitami vyrovná komerčním (byť lehce starším) titulům. Totéž lze prohlásit i o hratelnosti a dalších důležitých atributech.

Priority: Survive

Rozebíraná vysoká obtížnost však hraní poněkud znesnadňuje méně zběhlým pařanům. Pro ty starší a pokročilé se to však v mnohých případech stane srdeční záležitost.

Domácí stránka projektu

Autor:
Témata: Zábava