Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hrajeme si: Billiard Masters

Věda

  6:00
Mezi freewarovými hrami nejsou simulace kulečníku příliš obvyklé. A už vůbec ne ty s kvalitní grafikou a fyzikálním modelem. Proto kolem takovéhoto kousku nelze projít bez povšimnutí.

Billiard Masters. foto: MyRealGamesReprofoto

Spíše než jako freeware lze tento titul označit jako ad-ware, tedy placený z reklamy. Po každém vypnutí spustí totiž hra webový prohlížeč, kde se zobrazují domovská stránka autorů hry se spoustou reklam. Někteří tvůrci zkrátka netvoří hry z čistého altruismu, ale mají i jisté komerční záměry.

Billiard Masters

Co se samotného hraní týče, je nutné vyzdvihnout především zdařilou grafiku. Vše samozřejmě v trojrozměrném podání, s možností se na stůl a koule na něm dívat z libovolného úhlu.

K dispozici máte tři různé herní módy. Samozřejmě nechybí obligátní trénink, kde si vyzkoušíte všechny možné postupy, které hra nabízí. V tomto ohledu existují propracovanější simulátory, ale běžnému hráči určitě nebude scházet nic podstatné.

Billiard Masters

Poté můžete poměřit své síly s oponentem řízeným počítačem. Ten je dle mého soudu až příliš tvrdě nastavený, neodpouští žádné chyby a jde si přímou cestou za vítězstvím. Proto se jako nejzábavnější varianta jeví souboj s živým hráčem u jednoho počítače; podpora multiplayeru přes síť bohužel chybí.

Billiard Masters

Vše výše popsané vám nabídnou i jiné kulečníkové simulátory. Avšak možnost zvolit si stůl velmi neobvyklých tvarů (např. kříže, mnohoúhelníku nebo hvězdice) se jen tak nevidí. Do hry samotné to pak vnáší nový, neotřelý prvek.

Domovská stránka

Autor: