Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hrajeme si: Ski Challenge 2008

Věda

  9:30
Pokud nemáte to štěstí a nemůžete vyrazit na hory osobně, můžete si užít zimních radovánek alespoň virtuálně. Možná to nebude zas tak špatná alternativa, zvláště když uvážíme, že nestojí ani korunu.

Ski Challenge 2008 se co nejvíce snaží napodobit realitu. foto: Ondřej Pohl, Lidovky.cz

Ski Challenge se na scéně objevuje v nové verzi, i tentokrát pod záštitou rakouské veřejnoprávní televize ORF. Pokud jste s touto, nebojím se říci, legendou neměli ještě co do činění, pak vězte, že se jedná o lyžařský simulátor, který co nejpřesněji zpracovává existující sjezdovky. Konkrétně se jedná o Gröden, Bormia, Wengen, Kitzbühel a Val d'Isere.

Stejně tak si autoři zakládají na co nejvěrnějším fyzikálním systému, takže zajezdit si jen tak pro radost může každý, ale dosáhnout na stupínky vítězů jen málokdo.

Ski Challenge 2008

Tím se pomalu dostáváme ke skutečnosti, která činí hru tolik přitažlivou: své časy můžete porovnávat s ostatními hráči a účastnit se tak jakéhosi paralelního virtuálního mistrovství světa. Konkurence je zde vysoká a mezi dvacítkou nejlepších hráčů není větší rozdíl než jedna sekunda.

Kolem hry tak vznikla početná komunita. Avšak ani to vám nezabrání, abyste si hru nestáhli, neprojeli se jen tak pro radost a nevychutnali si zase o kousek lepší grafiku a hratelnost.

Domácí stránka projektu, stahujte zde

Autor:

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!