Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Intel Skulltrail: nová počítačová platforma

Věda

  6:00
Společnost Intel představila novou desktopovou platformu Intel Dual Socket Extreme s kódovým označením Skulltrail. Tu uvítají uživatelé, kteří touží po maximálním výkonu při práci s videem ve vysokém rozlišení, ale i fanoušci nejmodernějších počítačových her.

Intel Skulltrail. foto: IntelReprofoto

Novou platformu Intel Dual Socket Extreme Desktop tvoří základní deska Intel D5400XS v kombinaci se dvěma čtyřjádrovými procesory Core 2 Extreme QX9775. Dále se počítá s využitím grafických karet NVIDIA SLI a ATI Crossfire, které vyhovují dnešním graficky nejnáročnějším herním titulům.

Intel Core 2 Extreme QX9775 disponuje 12MB pamětí L2 cache a sběrnicí o rychlosti 1600 MHz. Všechna čtyři jádra běží na frekvenci 3,2 GHz. Díky tomu, že u procesoru Intel Core 2 Extreme byla odstraněna ochrana proti přetaktování (overspeed protection), se otvírají další technické možnosti nastavení a tím pádem i zvýšení výpočetního výkonu.

Procesor Intel Core 2 Extreme QX9775 je již nyní v prodeji a jeho doporučená cena je 25 738 korun. Předpokládaná koncová cena základní desky Intel D5400XS je 11 144 korun. Jednotlivé části platformy lze zakoupit i samostatně.

Autor:

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...