Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak bude vypadat podle studentů Praha a Olomouc?

Věda

  15:25
PRAHA - Už dnes odpoledne začíná cyklus univerzitních debat s podtitulem „Jaká je studentská Praha a jací jsou pražští studenti?“

Vizualizace nového kampusu v Jinonicích foto: Vendula BěťákováReprofoto

Po čtyři odpoledne ve dnech 13. až 16. června vždy od 16 hodin budou přednáškové auly Univerzity Karlovy v Praze a Univerzity Palackého v Olomouci hostit studentské diskuze otevírající otázku budoucí podoby hlavního města Prahy a Olomouce.

Projekt univerzitních diskuzí navazuje a rozšiřuje soubor veřejných debat "Jaká je vize Prahy?" probíhajících v Centru současného umění DOX Prague.

Další informace

Kde by měla Univerzita Karlova postavit nové budovy? Kam se má rozvíjet? Podívejte se návrhy studentů architektury zítřejší příloze Akademie Lidových novin.

Kromě toho si můžete přečíst i o nových budovách a kampusech na dalších univerzitách.

Studenti a vyučující Filosofické fakulty, Fakulty humanitních studií, Fakulty sociálních věd, Právnické fakulty UK a Univerzity Palackého v Olomouci představí vize budoucího rozvoje města a poskytnou zajímavé reflexe k jeho současnému i nedávno minulému stavu.

S heslem "Jaká je studentská Praha a jací jsou pražští studenti?" je hlavní snahou projektu aktivní účast vysokoškolských studentů na budoucí vizi Prahy jako kulturního města.

Cyklem veřejných diskuzí tak vzniká nová a originální platforma pro propojení studentského a veřejného života, která propůjčuje hlas  mladým lidem, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor.

Autor:

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat