Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jste bohatší než kolega? To je důvod ke štěstí, tvrdí vědci

Věda

  9:27
LONDÝN - Peníze prý mohou svého majitele učinit šťastným pouze tehdy, pokud jich má více než jeho přátelé, sousedé či kolegové. Vyplývá to ze studie britských vědců uveřejněné v časopise Psychological Science.

Badatelé z univerzit ve Warwicku a Cardiffu srovnávali údaje o finančních příjmech a pocitu spokojenosti obyvatel Velké Británie, které shromáždili za posledních sedmi let.

"Vypadá to, že ani roční výdělek ve výši jednoho milionu (liber) nestačí, aby někoho učinil šťastným, když tento člověk ví, že jeho přátelé vydělají dva miliony," uvedl dnes podle agentury DPA vedoucí vědeckého týmu Chris Boyce.

Badatelé soudí, že pokud má člověk větší příjem než ostatní lidé z jeho blízkého okolí, přispívá tento získaný sociální status k jeho pocitu osobního štěstí.

Výsledky by podle vědců také mohly vysvětlovat, proč se Britové v uplynulých 40 letech nestali šťastnější, i když se jejich životní standard všeobecně zvýšil.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!