Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klipy Madonny a dalších umělců možná zmizí z YouTube

Věda

  12:15
Společnost Warner Music Group se nedohodla s YouTube na smlouvě o licencování hudebních klipů svých umělců. Vydavatelství proto nařídilo jejich odstranění z videoserveru.

YouTube. foto: Jiří Pešek, Lidovky.cz

Třetí největší hudební společnost na světě Warner Music Group, která zastupuje například Madonnu nebo Green Day, požaduje stažení všech klipů svých interpretů z YouTube. Důvodem je krach jednání o obnovení smlouvy, kterou mezi sebou obě společnosti již v minulosti uzavřely.

"S hudebními vydavatelstvími se snažíme neustále vyjednávat, abychom jejich hudební klipy mohli uživatelům na YouTube zpřístupnit, ale ne vždy jsou naše jednáni úspěšná. Chápeme, že pro YouTube komunitu to může být určite zklamání.", uvedla pro Lidovky.cz Jana Zichová, PR manažerka Google.
V době vydání článku jsou oficiální videa zmíněných umělců na YouTube stále dostupná. Pro fanoušky Madonny je zde umístěn vlastní hudební kanál, kde se nachází několik desítek videoklipů. Dalších přibližně 150 tisíc jich vyhledávač zobrazí při zadání klíčového slova "madonna".

YouTube

YouTube zaujímá prvenství mezi internetovými servery pro sdílení videa. Byl založen v únoru 2005, v listopadu 2006 ho odkoupila společnost Google. Jen ve Spojených státech ho měsíčně navštíví 100 miliónů uživatelů. Velkou popularitu zažívá také v dalších zemích.

Autoři:

Advantage Consulting, s.r.o.
PODPORA PRODEJNÍHO TÝMU - AJ A IT (31-36.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 31 000 - 36 000 Kč