Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Teorie relativity i dopisy milenkám. Kompletní Einstein je online

Věda

  7:00
JERUZALÉM - Matematické vzorce, ale také dopisy milenkám Alberta Einsteina jsou k dispozici v kompletním elektronickém archivu na internetu. Hebrejská univerzita v Jeruzalémě spustila speciální web, který zahrne všech 80 tisíc položek ze sbírek jednoho z nejvýznamnějších vědců všech dob.

Albert Einstein foto: Reprofoto

Široká veřejnost se může na stránkách alberteinstein.info začíst třeba do původního textu slavné teorie relativity nebo se bude moci podívat na pohlednici, kterou vědec poslal své nemocné matce.

Elektronický archiv Alberta Einsteina

Hebrejská univerzita v Jeruzalémě, která je vlastníkem Einsteinova archivu, postupně na internetu zveřejňuje kopie nejrůznějších textů, jejichž autorem byl slavný fyzik a matematik.

Jde také o vědecké statě, dopisy týkající se sociálních záležitostí nebo jaderného odzbrojení a arabsko-izraelského konfliktu. Archiváři z Hebrejské univerzity podle agentury AP chtějí poskytnout badatelům z celého světa bezprostřední přístup k Einsteinovým písemnostem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autor:

Voňavý balíček od Rituals: Zpříjemněte si podzim s vůní bílého čaje a lotosového květu
Voňavý balíček od Rituals: Zpříjemněte si podzim s vůní bílého čaje a lotosového květu

Do redakce nám přišel voňavý balíček plný novinek z kolekce Karma od Rituals. Novinky slibují komplexní hydrataci pokožky, jsou obohaceny o výtažky...