Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku

Na Havaji naměřili nejvyšší koncentraci CO2 v ovzduší v dějinách lidstva

Koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře překročila poprvé v dějinách lidstva magickou hranici 400 ppm, tedy 400 částic CO2 v milionu částic atmosféry. Vyplývá to ze čtvrtečního měření laboratoře na havajské sopce Mauna Loa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hrubeš 13.5.2013 19:21

...a budeme se snažit o objektivní zpravodajství

Co chtěl autor říci tímto textem?: "Koncentrace CO2 se na vrcholu havajské sopky kontinuálně měří už 55 let.." Kde je křivka měření z té sopky?Proč se k tomu najednou přidali údaje zřejmě z jiných míst?

J. Pernica 11.5.2013 23:51

Tráva

A já proč ta tráva tak pěkně roste a je tak zelená. Holt pořádné hnojení je pořádné hnojení. Je potřeba se na ty změny klimatu připravit a vyměnit .... šatník. Kožichy dát do muzea a nakoupit lehké letní košile a šortky. Konečně bude teplo.

P. Kolar 10.5.2013 22:58

To je elementární - řekl by Klaus,

ta hora se prostě uprdla.

P. Janáček 10.5.2013 22:50

Co na to vrchní ekologissimus

Klaus? Něco o nutnosti zvýšit ještě úroveň CO2?

Z. Kulhánková 10.5.2013 20:52

Savana na Sahaře není špatná věc!

P. Balcar 11.5.2013 18:15

Kdyby jenom to ...

Z. Kulhánková 12.5.2013 2:04

Re: Kdyby jenom to ...

No a co dalšího? Když stoupne hladina oceánů, zvednou se ceny pozemků. To mi konvenuje, nakoupíno mám.

P. Balcar 12.5.2013 5:13

...

To vlastně Klausovi nebo Lukoil taky, takže sbohem Holandsko, hlavně když vám půjdou kšefty.

Z. Kulhánková 12.5.2013 18:30

Re: ...

Všichní skuteční Holanďané už se odstěhovali do Krkonoš. Toho, co tam voda spláchne, škoda nebude.

P. Balcar 12.5.2013 21:07

...

možná bychov vás tam mohli exportovat i VK a Livií ;)

P. Novotňák 10.5.2013 20:48

Zase je fajn, že že CO2 používají

rostliny jako hlavní složku spolu s vodou ke svému růstu. Větší množství co2 v ovzduší znamená rychlejší růst rostlin a rychlejší odebírání CO2 z ovzduší... Takový koloběh, kde CO2 je hnovivo... Každopádně s honojivem opatrně, ono přehnojení také škodí... :-)

J. Vydra 10.5.2013 20:24

no a protože se jako vždy nedohodnem

a nebudem dělat nic, tak bye-bye lidstvo! Stoupne nám hladina moří, a i kdyby jen o metr, tak většina hlavních měst bude pod vodou, začnou hádky o místo, stěhování národů a s tím války... pěkně jsme si to zařídili! Aspoň se příštích 200 let nebudem nudit!

L. Bruckner 11.5.2013 0:18

Re: no a protože se jako vždy nedohodnem

Není pravda, že se jako lidstvo nikdy nedohodnem. Na omezení freonů jsme se dohodli a ozonová vrstva se dnes spokojeně a překvapivě rychle hojí.

Globální oteplování je něco jiného, protože je založeno na lžích a zavádějících informacích. Cílem jeho šiřitelů je vyvolat strach a pocit viny mezi (bohužel) přírodovědou nezasaženou většinou a tyto pocity využít ve vlastní prospěch. "Dejte nám vaši svobodu a majetek a my už to za vás všechno vyřešíme." Jen doufám, že tato zpráva vyšla zrovna teď, protože je jaro (kdy je koncentrace CO2 vždycky nejvyšší), a ne proto, že lidem už se nechce sponzorovat solární investory.

Prý je koncentrace nejvyšší za poslední 3 miliony let. To může být docela dobře pravda. Ale historie života na Zemi je stará 3 miliardy let! A ještě před půl miliardou let byla koncentrace CO2 v atmosféře 4 promile, tedy 10x vyšší, než dnešní "rekord". A před tím ještě výšší. Zdroj: http://deforestation.geologist-1011.net/

J. Vydra 11.5.2013 15:40

Re: no a protože se jako vždy nedohodnem

jako vždy odpovím na tyto polopravdy jednoduchou otázkou - jak to, že vydělávat na jedech (cigarety, umělé přídavky do potravin, atd), zbraních, zmetkách (levné výrobky co nevydrží,) atd atd je pro vás popírače "normální, legální obchod", ale vydělávání na šetření životního prostředí je "založeno na lžích a zavádějících informacích. Cílem jeho šiřitelů je vyvolat strach a pocit viny mezi (bohužel) přírodovědou nezasaženou většinou a tyto pocity využít ve vlastní prospěch." To by mě teda zajímalo! Váš tzv. "normální obchod" využívá všech triků reklamy, takže je naprosto jasně založen na lžích a klamání a pocitech viny, ale vy se musíte vymezovat proti ochraně životního prostředí... jste tak hloupí nebo vám za to platěj? Nemáte děti? Nechcete jim zanechat planetu, ne který se dá žít?


Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Dominik Feri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...