Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Lidé jsou důležitější než zvířata

Některým lidem nahrazuje ochrana životního prostředí náboženství, říká v rozhovoru pro LN dánský statistik Björn Lomborg, autor knihy Skeptický ekolog. Minulý týden navštívil Prahu na pozvání Liberálního institutu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Enver

Moje řeč,

chránit zemi je zbytečné! Až bude soudný den, tak Pán Bůh svět roztříská jako střepinu, ať bude špinavá nebo ne...:-P

0/0
30.10.2006 15:39

Kaktus

Snadná cesta k úspěchu - "vědecky" podpořit ideology :-)

Jinak řečeno, až napíšu knihu na stejné téma já, taky budu celebrita, kterou budou zvát bulharští libertariáni. ;-P

0/0
26.10.2006 10:45

Kaktus

Liberální institut je masérská organizace

Je hanba pro každého potenciálního vědce nechat se pozvat tendenční organizací, propagující na úrovni komunismu utopický svět.

A je pochopitelné, že lidé s nedospělými názory (vše bude vždy růžové) si pozvou někoho, kdo jim jejich bezstarostnost podpoří.

:-D

Zde info:

http://info-pollution.com/lomborg.htm

0/0
26.10.2006 10:43

glos

Nazor

Muj je takovy: Tento clovek otevrel sirokou diskusi o problemech nasi planety, to je jen a jen dobre, je jiste ze se v mnoha vecech spletl. Ale nuti nas to zamyslet se nat celkovymi problemi lidstva. Coz je opravdu hlad, negramotnost, a chamtivost.

To all:

Ekoterorismus: Nevim co tim myslite, ale ja se povazuju za vzdelaneho cloveka v prirodnich vedach a nepijdemi ze by ekologove udelali mnoho zleho.

PS: Tridte, setrte a tolerujte tasi planetu i nas ostatni

0/0
24.10.2006 12:17

Jirka

Tak me napada

Videl ten chlap nekdy Krusne hory? A to se neptam, jestli je videl pred 15 lety a dnes po odsireni.

0/0
23.10.2006 15:52

Mudrc

Re: Tak me napada

OK, tak znova: mistni znecisteni oxidem siricitym a jeho dopad na lesy nikde v knize ani v rozhovoru nezpochybnuje...!

0/0
23.10.2006 17:46

RadekH

Statistické hodnocení výsledků cboru,

který jde napříč vědeckými disciplímnami jako je klimatolologie, biologie, chemie, ale i fyzika, genetika a další a další je absolutní nesmysl a nejedná se o vědeckou práci.  Statistika má smysl, pokud se pracuje s několika dobře definovanými proměnnými.  Dokonce i prostorová statistika sloužící k modelování ropných zásob na základě několika málo informací z hlubokých vrtů pracuje pouze s několika proměnnýma.

Provedení statistického zhodnocení jen jednoho oboru jako je např. klimatologie je absurdní nesmysl, kterého se nikde žádný vědec ani instituce nedopustí a nedopustila.  Zhodnocení všech vědeckých disciplín které používá ekologie je práce hodná "vědce" Danikena a tenhle švéd není nic jiného než spisovatel.

0/0
23.10.2006 12:42

Mudrc

Re: Statistické hodnocení výsledků cboru,

Tenhle Švéd je v první řadě Dán ;-)

0/0
23.10.2006 18:47

Saša

Je to velice přesné.

Zdrcující většina ekoteroristů si svým zeleným fanatismem nahrazuje víru. O vědění a vědě to u nich není, je to o víře. O pohanské víře v modly, přírodní duchy, zvířata, stromy a kameny. S vědou, vědeckým bádáním a racionálním rozvažováním nemají jejich aktivity vůbec nic společného. Naopak - inteligence a kvalitní vzdělání je zcela zjevnou překážkou pro zelený fanatismus.

0/0
23.10.2006 9:08

L

Je to velice přesné, jenže naopak

Nekdo sam sebe povysuje na odbornika, ale kdyz jsem si zkontroloval vysledky jeho publikacni aktivity, vyslo mi naprosto jasne, ze nikdy v oboru statistika nic poradneho nenapsal. Jak snadno se to vsechno da zjistit, ale presto do nas tluce sve nesmysly, kecy a zvasty.

0/0
23.10.2006 10:44

RadekH

Re: Je to velice přesné.

No já bych Vám přál dostat se do zemí, kde mají "ekoteroristé"  ve společnosti větší váhu než u nás.  A možná byste zjislil, že ve Švýcarsku, Rakousku, Kanadě a dalších se žije mnohem příjemněji než u nás.  Možná Vám voní vzduch v Praze a líbí se vám krajina v severních Čechách a kolem Ostravy.  Ale ve všech zemích, kde je průměrné vzdělání vyšší než u naší populace a demokracie je tam déle než u nás mají "ekoteroristé" na dění v těchto zemích mnohem větší vliv než v zemích bývalé východní SSSR zóny a navíc je tam nikdo nenazývá ekoteroristy..

Nezapomenu na svů rozhovor s kanadským ekoteroristou Richardem, který mi nadával za to, že chci jet lyžovat do Jasperu, což je jedno ze dvou lyžařských středisek na vnitrozemské straně 5 000 km dlouhého pásu Rocky Mountains.  Nakonec jsem jel, ale uvědomil jsem si zároveň, že neuvěřitelná krása divoké přírody ve Skalistých horách přežila jen proto, že tito ekoteroristé nakonec na svou stranu získali převážnou většinu kanadské populace.

0/0
23.10.2006 12:32

SW_ING

Re: Re: Je to velice přesné.

No myslim, ze zakladnim problemem lidstva je premnozeni. Vse ostatni je pouze dusledek. Takze pokud by se lide nepremnozili, tak ta divoka priroda by byla okolo vas v hojne mire, ze i bez ekoteroristu by vse bylo v pohode.

0/0
23.10.2006 13:33

Radku,

Re: Re: Je to velice přesné.

byl jste doopravdy někdy v Ostravě a okolí, nebo jste jenom pitomý Pražák? Pokud jste tady byl, viděl byste zelené území, kolem zalesněné hory; a mimochodem, ten vzduch opravdu je čistý. Víte, ona je dost podstatná konfigurace terénu a převládající větry.  Proto v Ostravě a okolí je letiště s nejlepšími letovými podmínkami v republice.  Takže si napřed zjistěte, kde co a jaqké je, a teprve potom  se o tom začněte rozkecávat.

0/0
23.10.2006 22:27

berija

Re: Re: Re: Je to velice přesné.

to nic nemění na faktu, že korporace plundrují životní prostředí, které je nás všech, nejen lidí, ale všech, co na této planetě žijí, tyto suroviny přemění na spotřební výrobky, které nám vnutí marketing, reklama, ať už explicitní, či podprahová (lidé obecně nevědí, co chtějí a tudíž jsou snadno manipulovatelní), a nakonec z tohoto systému obyčejný člověk nemá nic, co by potřeboval, akorát musí žít ve zničeném, odcizeném prostředí, jíst nekvalitní potraviny plné mnohdy nebezpečných chemikálií apod.

0/0
29.10.2006 19:24

L

Vyznamny statistik

Takovou informaci jsem nalezl vna adrese  http://www.zentralblatt-math.org/zmath/en/

Maji toho tam hodne, nikoliv jako ta databaze, ve ktere jsou jen vybrane publikace, kterym se pak rika, ze maji impakt faktor. Tato databaze zahrnuje vsechno, co se zahrnout da.

0/0
23.10.2006 8:55

tučňák

Ekolog nebo ideolog volného trhu?

;-DJe statisticky dokázáno , že Slunce vyjde každé ráno. Statistika věda je a má přesné údaje . Neklesejme na mysli ona nám to vyčíslí.;-D

Kupecké počty nám  zase pro změnu při dnešním přístupu lidí  k Zemi vystaví účet dvakrát podtržený a ještě se zeptají, je-li libo fakturu nebo zjednodušený daňový doklad pro nebeský berní úřad.

0/0
23.10.2006 8:49

L

Vyznamny statistik

Tak jsem si to jmeno vyzkousel v matematicke databazi a z toho vyznamneho statistika mi vysel dusevni impotent. Nenapsal nikdy nic, krome mozna stovek bezvyznamnych clanku, rozhovoru a kecu do novin. Jenze nastesti je ten internet a takovym odbornikum se musime jen posmivat.

Pripomina mi to toho dalkoveho Profesora, co o nem noviny tvrdily, jak je pry v zahranici uznavany. Jenze po prohlednuti seznamu publikovanych praci se clovek muze jen smat.

0/0
23.10.2006 8:38

Milan

Aspoň jeden normální a rozumný člověk.

Ekoteroristi už vážně celosvětově ohrožují civilizaci víc než islamoteroristi.

0/0
22.10.2006 22:18

kingtommy

dalsi borec...

..co se chce zviditelnit... Ja jenom říkám - jak který zvířata, a jak který lidi...... Zkuste srovnat užitečnost chrobáka a Paroubka:-P

0/0
22.10.2006 12:52

Aleš Tůma

Ten člověk je nemocný

"...Jinak bychom mohli říct, že největším problémem našeho světa je to, že lidé umírají – jenže nemáme technologii, jak tomu zabránit, takže nemá cenu se o tom bavit."

A kdybychom měli, tak co????!!! Umí ten člověk vůbec domýšlet důsledky těch svých fantasmagorií?

0/0
22.10.2006 11:49

hnědka

Re: Ten člověk je nemocný

Tak bys nemusel umrit :-P

0/0
22.10.2006 12:19

Aleš Tůma

Re: Re: Ten člověk je nemocný

A dál? Předpokládám, že za pár let by tady bylo pěkně těsno...

0/0
22.10.2006 12:21

vitas

Re: Re: Re: Ten člověk je nemocný

Ale to už je *druhý* nejzavážnější problém.

0/0
22.10.2006 19:40

hm

Mohl navštívit Šumavu a Krušné hory.

Doplnil by si statistická data experimentální zkušeností s kyselými dešti, jakož i ochránci přírody, řízenými pohraniční policií.

0/0
22.10.2006 10:34

xChaos

Re: Mohl navštívit Šumavu a Krušné hory.

Ano, taky jsem na to myslel. A samozřejmě Krkonoše. (S těmi ochránci řízenými pohraniční policii to teda tak docela nechápu). Ale v těch Krušných horách byly celé rozsáhlé oblasti podél vrstevnice, kde les nejen prostě zeslábl, onemocněl a byl sežrán kůrovcem, jako v Krkonoších - ale kde se proste při zimních inverzích koncem 70. let prý nahromadily takové koncetrance oxidu siřičitého, že ty stromy tam na rozsáhlých územích jednoduše regulérně odumřely.

Samozřejmě - emise v období nejdrastičtějších "plnění plánů" v 70. a 80.letech byly extrémní. Ale je vtipné žít v zemi, která reálné následky nejen kyselých "dešťů", ale obecně oxidu siřičitého v atmosféře zažila - a muset poslouchat takovéhle propagandistické kydy.

Je legrační být ve 30ti "pamětnická generace" - ale já prostě zažil jak vypadaly Krkonoše když mě bylo třeba šest let, a jak vypadají teď. A souvislost s negativním vlivem znečištění atmosféry v 80. letech je zcela zřejmá - dnes jsou sice severočeské elektrárny už odsířené, ale lesy už byly nevratně poškozené, a Krkonoše jsou dnes z velké části holé a odlesněné. Ano - možná to byly nevhodné smrkové monokultury, umělé vysázené i tam, kde neměly co dělat. Ale byly to zkrátka lesy a dneska jsou objektivně zničené - takže tvrdit, že se něco takového nestalo, mě přijde dost pokrytecké...

0/0
22.10.2006 22:04

Mudrc

Re: Re: Mohl navštívit Šumavu a Krušné hory.

Ale vzdyt on netvrdi, ze se to nestalo, mistni znecisteni oxidem siricitym a jeho dopad na lesy v knize ani v rozhovoru nezpochybnuje...!

0/0
22.10.2006 23:54

ujko

Re: Re: Re: Mohl navštívit Šumavu a Krušné hory.

hmm tak tomu tedy nerozumim...mistni znecisteni tedy existuje...no a jak vznika to globalni...to tedy neni mistni, to nam sem proudi z vesmiru nebo odkud? nebo jak to mam tedy chapat..:-D

0/0
20.2.2007 19:26

Sanchez Illich Ramirez CARLOS

Zviřata jsou moudřejší než lidé

http://celamko.blogspot.com/

0/0
22.10.2006 9:47

Anděla

Kdo se opravdu zajímá, nechť

si prostuduje http://www.lomborg-errors.dk/.

0/0
22.10.2006 9:14

viki

skoda penez

ten pan ma sice zajimave nazory jen nevim, proc kupovat 8 let staru knihu! Pockam si na novou

0/0
21.10.2006 23:33

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...