Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Microsoft chce koupit Yahoo

Věda

  6:00
Na americkém trhu se nejspíše schyluje k fúzi nebývalých rozměrů – Microsoft chce vylepšit své postavení v oblasti internetu, v čemž mu má pomoci portál Yahoo.

Výkonný šéft Microsoftu Steve Ballmer. foto: ČTK

Microsoft po víceméně marné snaze prorazit se svým vyhledávačem MSN hledá někoho, kdo by mu pomohl lépe konkurovat službám Google. O spolupráci s Yahoo se už dříve otevřeně mluvilo, teprve nyní padla otevřená nabídka ke koupi.

Ta zní 31 dolarů za akci, což bude v souhrnu znamenat 44,6 miliardy dolarů, tedy bezmála 780 miliard korun. O je o více než polovinu více, než byla v době ohlášení záměru tržní hodnota akcií Yahoo na burze a to přesto, že Yahoo se v poslední době potýká s nemalými problémy. Ten doprovází propad hospodářských výsledků, i odchody klíčových zaměstnanců.

Už jen samotné ohlášení záměrů Microsoftu mělo dopady na burze – cenné papíry Yahoo posílily téměř o polovinu, naopak Google, který bude tímto svazkem nejvíce ohrožen, ztratil osm procent.

Autor:

Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby
Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby

Maminky z redakce vyzkoušely ekologický prací prostředek na kojenecké prádlo Frosch EKO Baby. Dokáže si úspěšně poradit s různými typy odolných...