Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mivvy ch@t: videopřenos i přes GPRS

Věda

  6:00
Společnost mivvy, která na náš trh jako vůbec první uvedla mobil fungující se dvěma SIM kartami, představila nový multimediální telefon. Ten se vyznačuje možností sdílení videa a textovou komunikace v reálném čase pouze za pomoci GPRS.

mivvy ch@t foto: mivvy Reprofoto

Zhruba za měsíc plánuje mivvy uvést na trh svůj třetí mobilní telefon. Po telefonu pracujícím se dvěma SIM kartami mivvy Dual a ryze hudebním modelu mivvy music tentokrát výrobce uvedl přístroj s rozšířenými komunikačními schopnosti. Prostřednictvím technologie MivVideo může totiž uživatel provozovat videochat bez nutnosti sítí 3G. Videochat v praxi vypadá tak, že na displeji telefonu vidíte dvě obrazovky, z nichž jedna je snímaná přední CIF kamerou a druhá z volaného čísla. Pod nimi pak zůstává místo pro zprávy. Tento způsob komunikace půjde využít zpočátku jen mezi telefony mivvy ch@t navzájem, později i s dalšími modely značky mivvy a plánuje se i funkce volání přímo na počítač připojený k internetu. Mivvy ch@t je dále vybaven ICQ klientem a internetovým prohlížečem Opera Mini. Díky podpoře Javy je možné telefon rozšířit o další aplikace či hry.

Mivvy music rovněž umožňuje poslech hudby, v telefonu je přítomen 3,5 mm jack pro připojení libovolných sluchátek a podporovány jsou paměťové karty microSD až do kapacity 2 GB. Poslech je možný i v bezdrátových bluetooth sluchátkách díky profilu A2DP. Hudební funkce navíc rozšiřuje vestavěné FM rádio, o zábavu se dále stará 1,3MPx fotoaparát. Pro jednoduchý přenos souborů je v telefonu umístěn miniUSB konektor. Datový kabel bude vedle stereo sluchátek součástí balení.

Mivvy music disponuje rozměry 98 x 41,8 x 14,4 mm a váží 82 gramů. Jeho displej se může pochlubit úhlopříčkou 1,8“, rozlišení činí 176 x 220 bodů při zobrazení až 262 tisíc barev. Telefon pracuje ve třech pásmech sítě GSM, data je možné přenášet pouze přes GPRS. Vnitřní paměť umožní uživateli uložit až 24 MB dat, 1000 kontaktů i stejný počet textových zpráv. Pro psaní SMS a MMS je k dispozici český slovník T9. Telefon by se měl na trhu objevit v půlce února za doporučenou cenu 3599 Kč. 


Autor: