Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nástupce Windows Vista má oficiální název

Věda

  6:00
Další verze operačního systému od Microsoftu, který v budoucnu nahradí současně prodávané Visty, ponese název Windows 7. Oznámil to na Vista Team blogu Mike Nash, produktový manažer Windows.

Bill Gates. foto: AFP

Možná si teď říkáte, že nejde o žádnou novinku, neboť o názvu Windows 7 se již několik měsíců hovoří. To je sice pravda, nutno ale dodat, že až do této chvíle se jednalo pouze o kódové označení, pod nímž se nová verze operačního systému vyvíjí, a navíc je to vůbec poprvé, kdy byl pracovní název ponechán i pro finální produkt.

Mike Nash toto rozhodnutí odůvodňuje jednoduchostí, protože jde již o sedmé vydání Windows.  Dosud se v názvu systému používala čísla aktuální verze (Windows 3.11), datum vydání (Windows 95, 98, …) či různá slovní pojmenování (Windows XP, Vista).

Podle dřívějšího prohlášení Microsoftu bychom se nové generace Windows mohli dočkat již koncem příštího roku, na trhu se ale objeví spíše až v průběhu 2010. Další podrobnější informace o Windows 7 se dozvíme v příštích týdnech či měsících. Více si zatím můžete přečíst zde.

Autor: