Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Netbooky Lenovo se chystají na český trh

Věda

  6:00
Netbooky čínské společnosti Lenovo brzy vstoupí do tuzemských obchodů. Informuje o tom tisková zpráva českého zastoupení, které už vyjednává s obchodními řetězci.

Netbooky Lenovo IdeaPad budou dostupné v několika barevných variantách. foto: LenovoReprofoto

Levné miniaturní notebooky neboli netbooky jsou hitem letošního roku a v této chvíli snad není výrobce přenosných počítačů, který by alespoň jeden takovýto model neměl ve svém portfoliu. Nyní se svou nabídkou přichází také Lenovo.

IdeaPad S9_1


Netbooky IdeaPad S9e a S10e jsou osazeny úspornými procesory Intel Atom, kapacita RAM činí u nejvyšší řady 1,5 GB. Úložná kapacita pojme v případě volby klasického pevného disku 160 GB dat, konfigurace se SSD diskem 4 GB. Oba modely se liší ve velikosti obrazovky – IdeaPad S9e nabídne 8,9“ displej, zatímco IdeaPad S10e se může pochlubit 10,1“ zobrazovací plochou. Použito je LED podsvícení.

IdeaPad S9_2


Pro připojení k internetu se v netboocích nachází LAN a WiFi, komunikaci s okolím zajistí volitelné bluetooth. Obě zařízení jsou rovněž vybaveny dalšími porty umožňující rozšíření, nechybí ani ExpressCard 34 slot. Co se týče operačních systémů, lze volit mezi Microsoft Windows XP Home, XP Pro nebo Novell SLED 10 Linux.

IdeaPad S10_4


Pro pohodlnější a rychlejší práci byly oba modely vybaveny funkcí Instant On, díky které může uživatel rychle prohlížet elektronickou poštu, surfovat na internetu, prohlížet si fotografie, připojovat se k videokonferencím nebo poslouchat hudbu, aniž by bylo nutné systém startovat. Videokonference lze provádět prostřednictvím integrované webkamery.

IdeaPad S9_3


Společnost Lenovo nabízí k netbookům flexibilní záruku, a to až do délky 3 let. Kratší záruční doby pokrývají v omezené míře i výměnu dílů.  Ceny, za kterou se budou nové modely prodávat, nebyly ještě přesně stanoveny. Mají být však srovnatelné s konkurencí.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...