Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevzali vás na VŠ? Víme, kde jsou volná místa

Věda

  9:00
PRAHA - Nejen na soukromých, ale i na veřejných vysokých školách se pořád najdou volná místa. Třeba na ekonomii, restaurátorství či technikách.
Studentka (ilustrační foto)

Studentka (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Přestože seznamy přijatých uchazečů o vysokoškolské studium pro akademický rok 2011 až 2012 jsou hotové většinou už dva měsíce, ještě ani teď nemusí být dveře pro nové zájemce docela zavřené. A nejde přitom jen o vysoké školy soukromé, které přijímají pozdní přihlášky každoročně.

Vyloučené není ani přijetí na tradičně žádané fakulty, jako je třeba Národohospodářská fakulta pražské Vysoké školy ekonomické, kde na jaře soutěžili o jedno studijní místo čtyři zájemci.

Nechceme sahat jen pod čáru

Čím to je? Mnozí z těch, kdo si troufli na náročné školy, uspěli vzhledem k možnosti podávat si víc přihlášek hned několikrát. Na jednu školu nastoupí, místo na druhé (případně i třetí) se následně uvolní. "Samozřejmě bychom mohli vzít ty, kdo skončili tak zvaně pod čarou, ale nechceme to dělat mechanicky, protože si myslíme, že může existovat člověk, který má předpoklady ke studiu větší, a jenom se k nám prostě nepřihlásil," říká proděkan pro studium Dan Šťastný z Národohospodářské fakulty VŠE.

Kompletní přehled volných míst na vysokých školách najdete v úterní příloze LN Akademie.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat