Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová generace služeb Windows Live

Věda

  6:00
Microsoft včera představil novou generaci online služeb pro komunikaci a sdílení informací Windows Live. Jakých doznala vylepšení?

Domovská stránka Windows Live. foto: MicrosoftReprofoto

Inovovaná verze Windows Live přináší nové funkce pro práci s fotografiemi či elektronickou poštou, pro rychlou výměnu krátkých zpráv i integraci s dalšími populárními internetovými službami, jakými jsou například Flickr, LinkedIn, Facebook, Pandora, Twitter či WordPress. Toto provázání je zajištěno prostřednictvím nového systému profilů a komunikačního kanálu „Co je nového“. Mezi novinky patří rovněž bezplatná sada aplikací Windows Live Essentials pro instalaci na osobní počítač, která umožňuje získat přehledný přístup k obsahu uloženému na webu i v mobilních zařízeních.


Rozcestníkem Windows Live je nově stránka http://home.live.com, jež obsahuje přehled nových e-mailů, komunikační kanál „Co je nového“, profil, fotoalba, kalendář a přístup k uloženým souborům.

Windows Live Homepage

Kapacita úložného prostoru Windows Live SkyDrive vzrostla pro jednotlivé uživatele z 5 GB na 25 GB dat a současně došlo k užšímu propojení s ostatními službami rodiny Windows Live. Ke svým datům -  fotografie, hudba, dokumenty a videa - lze nyní přistupovat z libovolného zařízení, které je připojeno k internetu.

Windows Live Skydrive

Nové verze se rovněž dočkal „kecálek“ Windows Live Mesenger. Asi největší novinku představují nové foto/videoemotikony, kdy si uživatel může prostřednictvím webové kamery vyfotit či natočit sám sebe a získané emotikony pak používat při komunikaci se svými přáteli či rodinou. Dalšími novinkami jsou možnost sdílení fotografií pouhým přetažením myší do okna konverzace, podpora komunikačního kanálu „Co je nového” s aktuálními informacemi o online aktivitách připojených přátel, seznam oblíbených pro označení nejdůležitějších kontaktů či podpora skupinové textové komunikace až pro dvacet lidí najednou.

Windows Live Messenger

Windows Live Fotogalerie je vybaven zcela novou funkcí „Označení lidí“, se kterou lze přidat informace o lidech na fotografii. Nově je také k dispozici funkce „Komentáře“ umožňující přiřazovat podrobnější popis či informační kanál „Co je nového“.

Windows Live Fotogalerie

Výrazně rychlejší má být práce s novou verzí elektronické pošty Windows Live Hotmail, která se chlubí vyšší efektivností při odstraňování nevyžádaných zpráv. Nové změny zahrnují možnost soustředit různé e-mailové účty do jednoho, přistupovat k němu z jakéhokoliv zařízení, dále zvýšení kapacity e-mailové schránky, přepracovaný kalendář se snazším sdílením údajů s ostatními uživateli, možnost sledovat celou řadu různých kalendářů a propojení s aplikací Microsoft Outlook.

Windows Live Mail

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...