Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová Nokia 5630 XpressMusic

Věda

  6:00
Nokia představila nového člena hudební řady XpressMusic, který při nízké ceně nabídne bohatou výbavu.

Nokia 5630 XpressMusic. foto: NokiaReprofoto

Nokia 5630 XpressMusic se chlubí rozměry 112 x 46 x 12 mm a hmotností pouhých 83 gramů. V současné době se tak jedná o vůbec nejlehčí symbianový mobil výrobce. Použita je verze S60 3rd Feature Pack 2, která nově obsahuje panel Contact Bar pro přímý vstup až k 20 zvoleným kontaktům z hlavní obrazovky. Displej pracuje ve standardním rozlišení 240 x 320 bodů a jeho úhlopříčka činí 2,2“.

.

Mezi novinky patří také vylepšený hudební přehrávač s hlasovým ovládáním Say and Play. Pro okamžité přehrávání hudby tím pádem stačí pouze vyslovit jméno skladby nebo interpreta. Prostor pro hudbu je v telefonu dostatek, neboť se v balení nachází 4GB paměťová karta microSDHC, kterou půjde případně obměnit až za 16GB verzi. Hudbu z mobilu bude moci každý uživatel poslouchat s vlastními sluchátky díky 3,5mm audio konektory. Počítá se rovněž s bezdrátovým poslechem prostřednictvím bluetooth A2DP. Nechybí FM rádio s RDS. Pro fotografování je v telefonu připraven 3,2MPx fotoaparát s dvojitým LED bleskem.

Nokia 5630 XpressMusic vyniká dále v oblasti připojitelnosti. Kromě běžných datových přenosů GPRS a EDGE totiž bude možné stahovat data v rámci HSDPA (až 10,2 Mb/s), přičemž do mobilu byla také implementována technologie HSUPA umožňující upload rychlostí až 2 Mb/s. Kvůli dosavadní nízké dostupnosti sítí 3G v České republice najde větší využití WiFi, které je modelu 5630 rovněž zastoupeno.

Nokia 5630 XpressMusic se začne prodávat během druhého kvartálu letošního roku ve třech barevných variantách: červené, modré a stříbrné. Předběžná cena byla stanovena na 6,5 tisíce korun.

 

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....