Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová sociální síť pro obyvatele domů

Věda

  7:30
Facebooku a Spolužákům možná pomalu roste konkurence v podobě serveru Obyvatele.cz, který si dal za úkol sdružovat lidi podle místa jejich bydliště.

Projekt slouží zejména k usnadění komunikace pro obyvatele bytových domů. foto: Henrich Pifko

„Změna životního stylu za posledních 20 let, kdy jsme méně doma, více pracujeme a častěji se stěhujeme vyžaduje nová řešení vzájemné komunikace. Žijeme hekticky a nezbývá čas nebo energie na přátelský sousedský vztah, natož na organizování a řešení problémů v domě. Se službou Obyvatelé.cz můžete vést dialog se svými sousedy kdykoli a odkudkoli,“ vysvětlují autoři vznik projektu Obyvatele.cz.

Jejich stránky se tak nejvíce podobají již zmiňovaným spolužákům, ale nesdružují jednotlivce podle místa jejich studia, nýbrž bydliště. V rámci těchto uzavřených komunit lze sdílet adresář kontaktů na sousedy, vyměňovat si vzkazy na nástěnce, pořádat ankety, publikovat dokumenty nebo diskutovat na fóru.

Mezi nevýhody projektu pak patří omezená funkcionalita základní bezplatné verze, respektive vysoké zápisné za verze rozšířené a také možnost úniku nebo zneužití osobních dat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!