Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nové úsporné procesory Intel Atom

Věda

  6:00
Společnost Intel představila novou rodinu procesorů vyrobených speciálně pro přenosná zařízení a cenově dostupné počítače.

Intel Atom. foto: IntelReprofoto

Procesory Intel Atom známé rovněž pod kódovým označením Silverthorne a Diamondville se vyznačují  nízkou spotřebou energie a zcela novou mikroarchitekturou, která byla navržena pro mobilní zařízení malých rozměrů. Přitom jsou ale kompatibilní s instrukční sadou procesoru Intel Core 2 Duo využívanou u klasických počítačů. Díky velikosti méně než 25 mm2 se nový čip stal nejmenším a zároveň nejúspornějším procesorem, jaký doposud společnost Intel vyrobila. Procesory mají tepelný výkon TDP (Thermal Design Power) v rozsahu 0,6–2,5 wattu a dosahují rychlostí až 1,8 GHz. Pro srovnání, dnešní běžně prodávané mobilní procesory Core 2 Duo mají TDP v rozsahu 35 wattů.

Společnost Intel dále představila procesorovou technologii Intel Centrino Atom,  dříve  označovanou jako Menlow. Ta je rovněž určena pro mobilní zařízení a zahrnuje v sobě procesor Intel Atom, nízkoenergetický čipset s integrovanou grafickou kartou a bezdrátové připojení.

 

 
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!