Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Potopa světa může být blesková

Země zažila během pouhých padesáti let vzestup hladiny moří o tři metry. Stalo se to v poslední době meziledové, tedy zaručeně bez vlivu lidmi vypouštěných skleníkových plynů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TTSO

Re: Stabilní TTSO - velké žvásty

milý mmf " tedy  vy co  vše měříte klausem" narodil jsem se velmi těsně po komunistickém převratu.... a příspěvek je napsán "slangem Kateřiny Jacques, rozené Pajerová"

Pokud si přejete napsat něco vaším stylem můžu též, jen mě k většině výrazů nepustí místní cenzurní program.

Takže děkuji vám za přínosnou kritiku vy otroubku z Hybernské a opravdu se mi líbí, jak si myslíte že věk někoho opravňuje k pravdě.....

0/0
16.4.2009 12:14

Papouch

Re: Stabilní TTSO - velké žvásty

udelejte si v tech katastrofickych vizich trochu poradek...

za 3 roky prece bude konec sveta - viz Vas vylev Mayský kalendář a rok 2012 - takze nejake otepleni za 100 let celkem logicky neni potreba resit

0/0
16.4.2009 12:26

TTSO

Stabilní klima, stabilní hladina -mantra pokrokových sil

Stabillní klima je hlavním cílem evropských pokrokových  sil. Protože je někdy hloupé hovořit jen o GO,  přichází klimahujeři s novým šidítkem tzv Klimatickou Změnou .

KZ umožňuje ohodnotit všechny normální výkyvy počasí slovy "to nikdá nebylo" a "současná vlna (doplň co se šikne  mrazu,deště,větru,sněhu,horka, sucha, bezvětří atd) potvrzuje fakt že to není normální" .

My zastánci boje s Klimatickou Změnou totiž dobře víme, že :

sněžit má jen o víkendu a to tak aby se dalo lyžovat ( právo na lyžování se udržuje umělým zasněžováním, které přírodě neškodí anžto jí pomáhá).Sníh má být od vánoc do jara a nikdy jinak, být prostě musí ale né zas moc jak je ho moc cestou do kavárny na chodníku tak nás to mrzí a musíme bojovat proti KZ.  Pak musí příjít jaro, přiměřené jaro tedy kvetoucí kytičky, včeličky a na jaře ani na pankráce, serváce a bonifáce nesmí sněžit protože je to nepřirozené! Po jaru očekáváme léto,musí pršet aby se tráva zelenala ale né moc a o víkendu, to by ukazovalo na nepřirozené změny matky přírody. V létě nesmí přijít vichřice!Pokud by náhodou bylo léto suché, tak to by byl důkaz narušení přírody, vichřice nejsou normální a sucho v létě ?

Pomalu přichází podzim, opakuji pomalu, chceme ještě jezdit na kole, pršet nesmí moc a pokud by náhodou v listopadu napadl sníh je to nepřirozené! O zimě jsme již hovořili tak se ještě zmíníme o záplavách, povodních a průtržích mračen spojených s dalšími přírodě cizími jevy jako jsou například  krupobití, ledovka, námraza, déšt ušpiněný páskem ze Sahary a ,bože chraň, tornáda .. což v Evropě "nikdá nebylo a být nesmí páč to si dělají američani v americe a způsobily to ( jak každý ví) motory !!! Také je strašné když vlivem KZ na našem území uvidíme tvora či rostlinu, která sem nepatří a je to "invazní druh", takový je nejlépe zabít ! Nemilosrdně vystřílet tu kormorány, tu ibise posvátné, tu šakala nebo lišku polární, zachraňte  naší ryšku! Stop všemu co sem nepatří, chceme žít podle Ladových obrázků a nikdy jinak!

0/0
16.4.2009 11:19

JK

Re: Stabilní klima, stabilní hladina -mantra pokrokových sil

Nevim, jestli jsi za tyhle kilometrove blaboly placeny CEPem, anebo te naopak plati Greenpeace, abys definitivne zdiskreditoval normalni realisticky pohled na klimaticke zmeny. Protoze zadarmo ve svem volnem case by tohle blaboleni nikdo neprovozoval 8-o

0/0
16.4.2009 11:22

TTSO

Re: Stabilní klima, stabilní hladina -mantra pokrokových sil

Ty "bláboly" jsou souhrnem několika názorových (kavárenských)proudů  v řadách zelených,Greenpeace, Duhy atd ...

Pokud se ti to zdá dlouhé tak to nečti, pokud nevěříš, že ve Francii hromadně hubí ibise posvátného tak si nevěř, pokud máš pocit, že někteří zelení sněhovou kalamitu nepovažují za potvrzení Klimatických změn tak si klidně seď dál na empajru ....;-)

0/0
16.4.2009 12:03

m.l.

Re: Stabilní klima, stabilní hladina -mantra pokrokových sil

R^

0/0
16.4.2009 11:42

krmič

Re: Stabilní klima, stabilní hladina -mantra pokrokových sil

Přesné! R^ :-)

0/0
16.4.2009 13:29

Jenda

Re: Stabilní klima, stabilní hladina -mantra pokrokových sil

Tak tak. Invazni druh. Stacilo by porovnat to s druhy, ktere tu kde byly nekdy pred dvema stovkami let, a invaznich druhu se nedopocitate. To by se nasi mili zeleni divili co vsechno je potreba zlikvidovat. I kdyz mozna ani ne, z kavaren te prirody moc videt neni.

0/0
16.4.2009 19:34

No...

Uhaste Slunce, blázniví mravenečkové !

Kdy KONEČNĚ pochopíte, že na Slunce nemáme a musíme se přizpůsobit? Kdy konečně zelení zvládnou matematiku a jednu desetitisícinu  energie vyrobenou člověkem nebudou dávat k rovnítku s desettisíckrát větším množstvím energie od Slunce? Nebo dál mravenečkové obětují 3/4 mraveniště, aby navršili hromádku písku na koleje a zastavili rychlíkovou soupravu(to se zelení domnívají, že udělají! ) ????

0/0
16.4.2009 11:16

vjedec

Re: Uhaste Slunce, blázniví mravenečkové !

Zeptej se Kačky Žákové, ta je expert na bimasu.

0/0
16.4.2009 11:23

Performer

Re: Uhaste Slunce, blázniví mravenečkové !

hezké přirovnání R^

0/0
16.4.2009 11:37

m.l.

Re: Uhaste Slunce, blázniví mravenečkové !

Ono se Slunce utlumí samo a bude po ptákách (www.spaceweather.com)

0/0
16.4.2009 11:40

Pepa

Re: Uhaste Slunce, blázniví mravenečkové !

A po nás taky a bude to.

0/0
16.4.2009 12:51

Milan

Rád bych se toho dožil.

Líbilo by se mi, kdyby hladina moří stoupla, ale 3 (i 6) m je málo.

Aspoň 150 m, abychom to měli k moři blíž.

0/0
16.4.2009 11:09

JK

Re: Rád bych se toho dožil.

150 je malo. Aspon 200, at je more v Bubenci a z Labske kotliny je Cesky zaliv! TTSO ti doporuci jiste kruhy, ktere to dokazou zaridit.

0/0
16.4.2009 11:11

K.Mařík

Re: Rád bych se toho dožil.

...anó a nebo 190, Praha by byla jak Benátkýýý...;-D

0/0
16.4.2009 11:16

I-Worm

Re: Rád bych se toho dožil.

no, tuhle byla jak Benátky, ale lidem se to ňák nelíbilo.

0/0
16.4.2009 12:11

Milan

Re: Rád bych se toho dožil.

Protože to bylo něco nového a většina lidí je silně konzervativní. Za pár týdnů by si zvykli ...

0/0
16.4.2009 12:29

TTSO

Problém ochránců přírody je "furťáctví" a "zachování"

Problém ochránců přírody je "zachování stávající situace za každou cenu" tedy musí to tak být furt a doslova za každou cenu. Zprávy o přirozeném kolísání teplot, hladin vody a obsahu různých složek atmosféry jsou pak přijímány s nedůvěrou a jdou proti jejich "víře".

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=1343

Autoři na karibském Barbadosu nasbírali fosilní pozůstatky korálu Acrophora palmata staré 70 000 až 400 000 let. Tenhle korál přitom roste metr, maximálně dva pod mořskou hladinou. Použili svou novou datovací metodu na korály z předchozích interglaciálů a překvapivě zjistili, že během pouhých tisíců let hladina moře běžně dramaticky kolísá o 6 až 35 metrů. V jistých kruzích se běžně ví, že hladina moře v rámci cyklu ledových dob kolísá až o 120 metrů během 100 000 let a v rámci změn oběžné dráhy Země o desítky metrů zhruba každých 21 000 let. Tak velké a tak časté výkyvy hladiny moře během tak krátké doby, jaké našli Thompson a Goldstein, nečekal asi nikdo. A už vůbec ne v interglaciálu, tedy v době meziledové. O dobách meziledových se tak nějak předpokládalo, že jsou teplé a stabilní, což by bylo dobře, protože v jedné takové žijeme i my. Bohužel, možnost poklidného vývoje civilizace ve stabilní přírodě je teď asi navždy pryč.

Thompson a Goldstein se domnívají, že by nás jejich práce měla nabádat zejména k ještě většímu sledování toho, jak lidské aktivity přispívají k pohybu hladiny světového oceánu. Pro většinu lidí je ale rozdíl mezi desítkami metrů a centimetry jistě poměrně zjevný a veškeré naše snažení se ve světle objevených výkyvů hladiny moře zatím jeví jako nedůstojné. Lepší, než fňukat nad pár desetinami stupni Celsia a vzestupem mořské hladiny o 20 cm, bude postavit se k celé záležitosti čelem a smířit se s tím, že moře se prostě pohne, i když už nevypustíme ani molekulu skleníkového plynu...

0/0
16.4.2009 10:33

JK

Re: Problém ochránců přírody je "furťáctví" a "zachování"

Ty to asi nevidis, ale vy oslove a klausovci jste jeste vetsi zoufalci nez Beranek a Al Gore. ;-D

0/0
16.4.2009 11:09

JK

Re: Problém ochránců přírody je "furťáctví" a "zachování"

V urcitych kruzich se dokonce mluvi o tom, ze hladina more stoupne az o 190 metru a v Melnice pod vinici bude Saint-Tropez ;-D;-D;-D

0/0
16.4.2009 11:10

TTSO

Re: Problém ochránců přírody je "furťáctví" a "zachování"

ale co to melete džejká.... mě jen baví sledovat, jak si většina "zelených fanoušků" myslí, že ledovec je tam kde je pořád a náhle nám ho ubudlo...

0/0
16.4.2009 11:11

JK

Re: Problém ochránců přírody je "furťáctví" a "zachování"

Ale ano, souhlasim, jen svet to nevidi. Ale Klaus je Galileo dnesni doby ;-D Protoze kdyz letel v unoru nad Gronskem, tak tam opravdu, ale opravdu byl snih.

0/0
16.4.2009 11:13

Tydýt

Re: Problém ochránců přírody je "furťáctví" a "zachování"

Však jo, soudný člověk "věří", že se změny dějí, protože by bylo zvláštní, aby se neděly. Představa, že se vývoj všeho zastavil právě "dnes", je úsměvná, na zemi se hýbe všechno. Blb typu 1 z toho viní "všemocného" člověka, blb typu 2 vidí v zimě v Grónsku sníh, takže nic neprobíhá. A až se jednou probudí sopka pod Yellowstonským parkem, budou zas ještě trochu jiné starosti. Navrhuju v oblasti 300 km kolem toho parku povinnou každoroční výměnu tlumičů (s dotací ve výši 60%, peníze na ní půjdou z exhalačních odpustků), abychom zabránili probuzení sopky. Samozřejmostí je zákaz vstupu do parku a zrušení turistických tras. Člověk je horznej vůl.

0/0
16.4.2009 11:30

Klička

Re: Problém ochránců přírody je "furťáctví" a "zachování"

Asi máte pravdu. S tím kolísáním hladiny oceánů až o 120 m. Nedávno jsem četl článek o tom, jak potápěči objevili v Karibském moři nedaleko od Kuby  120m pod mořem jeskyni s krápníky, které, jak známo, pod mořem vzniknout nemohy. Naskýtá se ovšem otázka, jak je to s rychlostí tohoto kolísání. Jestliže vezmeme fakt, že za 100000 let stoupla hladina o 120 m a to přirozeným způsobem, jak daleko a kam stoupne hladina  za 50-100 let  s přispěním destruktivní činnosti nekontrolovatelně se množícího druhu - člověka.

0/0
16.4.2009 12:00

HOE

Píšete nesmysly

Pokud se podle Vás zvedla hladina moří o 120 metrů a potom zase  poklesla, potom mi laskavě  sdělte, kde se ta  voda "vzala", a kam zase "utekla".

Pohyby hladiny světového oceánu tak, jak je prezentujete, hraničí s vírou v to, že hmota se tu a tam - zřejmě božským zásahem v podobě potopy - někde z ničeho nic vezme a tu a tam zase beze zbytku zmizí...

Ale, v intencích Vašeho příspěvku Vám pomohu  dokázat, že  je to skutečně  běžné, dokonce  víc než to - že kolísání hladin moří probíhá ještě rychleji, že hladina moře stoupá během jedné vteřiny nejméně o jeden metr: zajeďte k libovolnému moři dle Vašeho potenciálu, najděte si vhodné molo, stoupněte si na jeho okraj čelem k moři, špičky nohou přesahují okraj mola. Udělejte jeden drobný (cca 30 cm) krok  směrem k vodě. Zaručuji Vám, že během necelé vteřiny (budete-li stát u skutečně vhodného mola), budete mít vody nad hlavu - tuto Vaši zkušenost potom můžete s klidem interpretovat jako běžné stoupnutí hladiny o více než jeden metr za sekundu. Běžným výpočtem potom můžete dokázat, že Everest by byl při pokračujícím tempu zvedání hladiny moří pod vodou (a s ním i celý svět - pochopitelně) za necelé 2,5 hodiny (ale asi rychleji) pod vodou....

A to se jako argument pro vysvětlení normálnosti kolísání hladin moří o 120 metrů hodí, nemyslíte?

0/0
16.4.2009 12:30

L

Jak se hladina morska meri

Je to smesna otazka. Jak se meri hladina morska, kdyz na mori jsou porad vlny. Jak se to meri, kdyz se porad strida priliv a odliv.  (ja to vim a  je to genialni)

0/0
16.4.2009 10:32

vjedec

Re: Jak se hladina morska meri

Pokud vím, tak se mořská hladina měří z malé loďky. Ta se pohupuje zároveň s vlnami. Též je nutné provést tři měření, jedno, když je loďka na vrcholu vlny ,druhé dole mezi vlnami a třetí uprostřed. Pak se provede aritmetický průměr. Je třeba vzít v úvahu rychlost větru a váha loďky. Toto měření se provádí jednak při přílivu a potom při odlivu a opět se provede aritmetický prúměr. Je to nutné provést pro všechny oceány a moře a opět provést aritmetický průměr.

0/0
16.4.2009 10:58

TTSO

Re: Jak se hladina morska meri

Ovšem!

Leč pozor, lze použíti jakékoliv loďky?

0/0
16.4.2009 11:09

Tydýt

Re: Jak se hladina morska meri

:-DR^

0/0
16.4.2009 11:33

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...