Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeňská práva nesmějí přijímat studenty do prvního ročníku

Věda

  19:09
PRAHA - Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni nesmí přijímat studenty do prvního ročníku bakalářského studia.

Budova Právnické fakulty v Plzni foto: ČTK

Rozhodlo o tom ministerstvo školství, napsal server iDnes.cz. O bakalářské studium na fakultě se ucházelo 161 lidí, ale škola obdržela vyrozumění, že do tohoto programu už nesmí nikoho vzít. Právnická fakulta také stále neví, zda bude moci přijímat studenty do stěžejního magisterského programu.

'Klinická smrt'

Ministerstvo fakultě oznámilo, že sice prodlužuje akreditaci bakalářského programu, ale zároveň do něj zakazuje přijímat nové studenty. Podle děkana fakulty Jana Paulyho to znamená pro fakultu "klinickou smrt". S rektorkou univerzity Ilonou Mauritzovou nyní podle serveru jedná o podání opravného prostředku, takzvaného rozkladu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Dohodli se, že pan děkan Pauly co nejdřív připraví stanovisko, ve kterém vysvětlí, proč by se rozklad měl podávat. Vedení univerzity poté rozhodne, zda se rozklad podá či nikoliv," řekla serveru mluvčí školy Kamila Kvapilová. Kolegium rektorky už ale dříve oznámilo, že s přijímáním nových studentů nesouhlasí.

Akreditace od Dobeše

Bývalý ministr školství Josef Dobeš plzeňským právům v březnu prodloužil do roku 2016 magisterskou akreditaci. Zatím ale není jisté, zda nebude rovněž magisterský program pro nové studenty uzavřen. "Rozhodnutí o omezení akreditace magisterského studijního programu, tedy zákaz nebo povolení přijímat ke studiu, je ponecháno na rozhodnutí nového ministra," sdělil tiskový odbor ministerstva.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...