Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Připojte se k ICQ přes Gmail

Věda

  6:00
Gmail ve svém webovém rozhraní zprovoznil službu, která vám umožní připojit se ke svému ICQ účtu bez použití dalšího software. Krok po kroku si teď ukážeme, jak na to.

Integrace ICQ a Gmailu dokáže usnadnit komunikaci. foto: Reprofoto

Správná funkčnost následujícího postupu je zaručena jen prohlížečích Microsoft Internet Explorer 7 a Mozilla Firefox 2. Dále pak je třeba mít aktivní účet u Google, se kterým se přihlásíte ke Gmailu.

1. Nejprve je nutné změnit jazyk na angličtinu, neboť se jedná o novinku, která ještě nebyla lokalizována. V horní liště klikněte na nastavení a pak zvolte Jazykové rozhraní Gmail: English (US) a svou volbu uložte.

ICQ v Gmailu
2. Pokud nepoužíváte rozhraní s chatem, zapněte si jej kliknutím na odkaz „turn on chat“, který se nachází dole, pod seznamem e-mailů.

ICQ v Gmailu
3. V liště na levé straně se nachází chat. Rozbalte jej a klikněte na Options.

ICQ v Gmailu
4. Vyberte Sign to AIM.

ICQ v Gmailu
5. V nově otevřeném okně zadejte své ICQ číslo (bez mezer nebo pomlček) a své heslo. Pokud budete úspěšní, dostanete o tom hlášku a okno můžete zavřít.

ICQ v Gmailu
6. Na místě chatu byste pak měli uvidět své ICQ kontakty. Pracuje se s nimi podobně jako ve standardním rozhraní.

ICQ v Gmailu

Službu ještě provázejí dětské nemoci, jako nekorektní spolupráce s diakritikou u některých alternativních klientů, již výše zmíněné omezení browserů anebo přidávání HTML tagů do zpráv. Dá se však předpokládat, že se na nápravě již intenzivně pracuje.

Autor:

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

2+KK Investiční byt
2+KK Investiční byt

U uhříněveské obory, Praha 10 - Uhříněves
6 986 000 Kč