Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prosadí se Nokia mezi autonavigátory?

Věda

  10:54
Finská Nokia to myslí s navigacemi opravdu vážně – po navigačním softwaru pro mobilní telefony přichází i s jednoúčelovým navigátorem. Jaké bude mít šance obstát v silné konkurenci?

Nokia 500 Auto foto: NokiaReprofoto

Cena okolo deseti tisíc znamená v navigacích střední třídu, ve které panují často velké rozdíly. Jak se tedy Nokia etabluje na tomto poli? Podaří se jí zopakovat svůj úspěch z oblasti mobilních telefonů?

Po hardwarové stránce vypadá přístroj docela dobře. Displej o rozlišení 480 x 272, integrovaný přijímač RDS-TMC a také FM vysílač, který vám umožní naladit hlasové pokyny nebo navigací přehrávanou hudbu v reproduktorech auta.

Nokia 500 Auto

Po softwarové stránce už to s Nokií tak růžové není. Přístroj používá k navigování aplikaci Smart2Go, se kterou se můžete setkat například v telefonech s operačním systémem Symbian. Ta vás sice dovede z místa na místo, ale nutno podotknout, že s daleko menším komfortem než konkurence. Hned při prvním použití vás zarazí, že si navigace příliš neláme hlavu se skloňováním a klidně vám oznámí, že máte "zabočit vlevo po osm kilometry". V jejím menu také nenajdete některé obvyklé položky, např. navigování na zadané souřadnice. Rezervy má i mapové pokrytí od Navtequ. Zvláště pak to platí o databázi bodů zájmu.

Nokia 500 Auto

Nokia tedy vsadila na své zvučné jméno a zajímavý hardware. Uvidíme, jak se jí tato taktika vydaří.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!