Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prosincový YOP je tady!

Věda

  6:00
Než vyrazíte na vánoční nákupy, vyzbrojte se informacemi z YOPu. Přinášíme tipy na zajímavé dárky ze všech oblastí elektroniky. A samozřejmě nechybí recenze mobilů, v AV sekci najdete třeba recenzi na projektor za devět tisíc, dozvíte se, co jsou binární hodinky, nechybí hudební novinky ani tradiční recenze java her.

Prosincový Yop. foto: Marek KuchaříkReprofoto

Vánoční tipy YOPu

Vsadíme se, že 24. prosince i pod tím vaším vánočním stromkem bude nějaká elektronika. Připravili jsme pro vás vánoční tipy YOPu ve všech hlavních kategoriích přístrojů

Prosincový YOP


SEKCE MOBILY

Samsung i8510 Innov8
Samsung se rozjel. Dává to najevo hlavně v oblasti multimediálních telefonů. Model i8510 Innov8 se staví na současný vrchol a co se výbavy týče, hodlá zesměšnit symbianovou konkurenci od Nokie. Navíc přináší naprosto fenomenální fotoaparát, kterým chce připravit o trůn rovnou Nokii i Sony Ericsson.

Prosincový YOP

Nokia 5800 XpressMusic
iPhone s tím začal, záhy mu dýchala smečka mobilů od jihokorejských značek Samsung a LG na záda a teď to zkouší Nokia. Brzy se totiž dostane do prodeje její první model s výhradně dotykovým displejem. Má být odpovědí na produkty Samsungu, LG a především na iPhone od Applu.

HTC Touch HD
HTC Touch HD je dalším pokračovatelem série Touch telefonů od tchajwanského výrobce. A tentokrát to není jen model, který se inspiroval u iPhonu – Touch HD má ambice mu přímo konkurovat. Hlavním lákadlem telefonu je tentokrát obří displej, který doopravdy dovede změnit pocity z používání Windows Mobile.

Prosincový YOP

Marketingové triky výrobců mobilů

Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a psaní zpráv. Množství funkcí se neustále rozrůstá. A výrobci tyto funkce patřičně propagují. Někdy ale snad až moc snaživě a zákazníky lákají na úplné nesmysly. My vám jich několik představíme.

Motorola EM325 - Hudební vysouvák skoro zadarmo
GPS NDrive G400 - Navigace s testerem alkoholu
Sony Ericsson C905 - Skoro jako chytrá horákyně
Software: Multiplayerové hry pro chytré telefony - Hrajte společně s kamarády!

SEKCE AUDIO-VIDEO

Mivvy vision
Ceny projektorů prolomily magickou hranici 20 tisíc korun a stále zlevňují. Na předvánoční trh se dere novinka Mivvy vision. První projektor, který je vybaven digitálním televizním tunerem a stojí méně než devět tisíc.

Prosincový YOP

Miniprojektor 3M MPro110
Na párty i na cestách teď můžete mít obraz o úhlopříčce několika desítek centimetrů. Budete přitom u sebe mít přístroj o rozměrech většího mobilního telefonu. Podobná zařízení budou brzy integrována přímo v noteboocích a dalších přenosných přístrojích.

Evolve GX650TV - Tele Tele… televize!
Creative ZEN X-Fi - MP3 přehrávač s nekonečnou pamětí
D-Link DSM-510 - Udělejte ze své televize multimediální centrum


IT SEKCE

Toshiba NB100
Když před více než rokem přišel Asus s „hračkou“ v podobě Eee, nikdo netušil, jakou lavinu zájmu o netbooky tím vyvolá. Toshiba je známá jako výrobce kvalitních a stylových notebooků, proto jsme byli velmi zvědavi, co nového do oblasti netbooků přinese. A byli jsme potěšeni!

Prosincový YOP

Blu-ray vypalovačka LG BE06
O technologii Blu-ray jako nástupci DVD je už rozhodnuto. Počítačovému trhu ale stále ještě vévodí DVD. Blu-ray mechaniky se objevují jen sporadicky – a to mluvíme o běžných, nikoliv zapisovacích mechanikách. Novinka od LG je jednou z prvních vlaštovek připravujících „modré jaro“.

Binární hodinky
Každý odměřuje svůj čas jinak. Někdo dává přednost ručičkám, někdo číslicím. A nerozhodní si pořídí hodinky kombinované. Jsou tu ale další možnosti… Co takhle binární hodinky?

Prosincový YOP

Digitální fotorámeček a budík - Příjemné vstávání i usínání

SEKCE MÉDIA

Filmové novinky
Do kin míří epické romantické drama Austrálie. Ve filmu Den, kdy se zastavila Země jsme tou méně vyspělou civilizací my, lidstvo. Pokračuje Lovecká sezóna. Na DVD vycházejí Karamazovi, na blu-ray Mrtvý vesmír.

Seriály a televize
Prima připravuje The Big Bang! Heroes se ve své třetí sérii potýkají s poklesem sledovanosti. Třetí série IT Crowd je tady.

Prosincový YOP

Nová média
MyHeritage je Facebook pro rodiny. Radio IO – skvělé Internetové rádio pro hudební nadšence. Microsoft chystá online verzi Office.

SEKCE JAVA HRY

Asphalt 4 Elite Racing

Závody na silnicích se poslední dobou přestaly vyplácet. Led a sníh prodlužuje brzdné dráhy a zkracuje životy, takže je čas se přesunout k mobilu a uklidit závoďáky do garáží. Ale dejte si pozor, na sněhu to klouže i s mobilem v ruce a očima zabořenýma do displeje!

Prosincový YOP

Další hry
- Pro Evolution Soccer 2009
- Heroes of War
- Call of Duty World at war
- Dogz 2
- Real Football Manager Edition 2009
- Silent Hill 2


Autor: