Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

První testovací let lodi Orion byl zatím odložen kvůli větru

Věda

  13:58
MYS CANAVERAL - První testovací let nové vesmírné lodi Orion z floridského Mysu Canaveral byl prozatím odložen kvůli silnému větru, který v oblasti panuje. Oznámil to americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

První testovací let nové vesmírné lodi Orion z floridského Mysu Canaveral byl prozatím odložen kvůli silnému větru, který v oblasti panuje. foto: /APČTK

Okno pro dnešní start trvá až do 9:44 místního času (15:44 SEČ). Nový vesmírný dopravní prostředek by měl v budoucnosti opět dopravit lidskou posádku na Měsíc a rovněž umožnit výpravy k asteroidům a na Mars. S prvním pilotovaným letem s astronauty na palubě se ale počítá až po roce 2020.

První testovací let nové vesmírné lodi Orion z floridského Mysu Canaveral byl...
První testovací let nové vesmírné lodi Orion z floridského Mysu Canaveral byl...

Start byl původně stanoven na 7:05 místního času (13:05 SEČ), kvůli vyřešení technických nesrovnalostí byl ale posunut na 7:17 (13:17 SEČ). Čtyři minuty před tímto plánovaným startem se ale objevila informace o silných poryvech větru a odpočítávání bylo opět zastaveno.

Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...