Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

První uživatelé Androidu si stěžují na problémy

Věda

  6:00
Ostře sledovaný telefon T-Mobile G1 s operačním systémem Android si na americkém trhu odbyl svou premiéru a tamní diskusní fóra se začínají plnit prvními zkušenostmi z reálného provozu. Většina se jich však nese v negativním duchu.

T-Mobile G1 - první mobil používající operační systém Android. foto: T-MobileReprofoto

Mnoho uživatelů zaskočily problémy, které nastaly při pokusu o stahování mailů prostřednictvím POP3/IMAP z jiných schránek než těch vedených u Google. Pokus o připojení nezřídka kdy skončil chybou, popřípadě se podařilo stáhnout jen první zprávu. Stejně tak velmi často končí neúspěchem pokus o odeslání pošty.

Problémy nastávají hlavně v případě, že se ve schránce nalézá mnoho e-mailů s velkými přílohami. Doporučené smazání a nové nastavení účtu spojené s restartem telefonu ale zabírá jen dočasně.

Zatímco problém jako ten s elektronickou poštou se čas od času přihodí každému výrobci a bude nejspíš brzy odstraněn, další velká oblast stížností směřuje na jeden systémový nedostatek: nové aplikace je možno instalovat pouze do vnitřní paměti přístroje, nikoli však na paměťovou kartu. Uživatel je tak omezen pouhými 70 MB volného prostoru. Vzhledem k faktu, že Android je přímo založen na nutnosti instalování dodatečných aplikací, to může být pro některé majitele G1 velmi omezující.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!