Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sexuální roboti s inteligencí. Zničí jednoho dne lidstvo?

Věda

  6:12
Co se stane, když superrealistickou sexuální pannu vybavíte umělou inteligencí? Vědci chtějí výrobu sexuálních robotů zastavit, dokud je ještě čas.

Sexuální roboti - budou znamenat konec lidstva? foto: Playtvak.cz

Sexuální hračky jsou stále dokonalejší a realističtější. A to platí především o figurínách. Místo někdejších nafukovacích panen, které byly spíše pro smích, se dnes vyrábějí naprosto přesné kopie žen i mužů. Jsou vypiplané do posledního detailu: mají řasy, nehty, ochlupení. Chybí jim jen inteligence. Alespoň prozatím.

Sexuální roboty ohlašuje několik firem minimálně pět let. Ale jako v případě robotické ženy Roxy jde o případy, které mají k dokonalosti daleko a sklízely spíše posměch.

Někteří výrobci se ale realitě přibližují. Například společnost Abyss Creations prodávala sexuální panny. Stojí od sta tisíce korun a jsou hyperrealistické. Nyní jim jejich tvůrci chtějí dát dar pohybu. Za dalších dvě stě tisíc bude brzy možné dokoupit k pannám hlavu schopnou pohybu a snad i řeči. A tím vývoj rozhodně nekončí. Cílem je plnohodnotná hýbací postava.

Před pár týdny vystoupila proti výrobě sexuálních robotů jedna z vedoucích výzkumu robotické etiky. Vznik takových robotů by měl podle ní negativní dopady na vztahy mezi muži a ženami. Ale také mezi dospělými a dětmi.

Mnozí komentátoři si myslí, že strach je nesmyslný, a že jde o technologii, která by mohla být příjemná či užitečná. Stejně tak ale zaznívá i řada názorů, že sexuální roboti jsou za hranou. Přestanou muži o živé ženy usilovat? Bude se kvůli sexuálním robotům v bohaté zemi rodit ještě méně dětí?

Autor:
Témata: robot, Roxy

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat