Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spamové útoky letos zdvojnásobí a budou nebezpečnější

Věda

  6:00
Narůstající počet spamových útoků zatěžuje nejen schránky uživatel, má ale i negativní vliv na energetické náklady firem, které se kvůli nevyžádané poště rostou. Antispamová řešení totiž neustále zvyšují nároky na svůj provoz a zabírají stále větší prostor.

Schránka plná spamu. foto: Jiří PešekLidovky.cz

Mnohé uživatele e-mailové komunikace nepřekvapí, že v současné době spam jednoznačně převládá nad běžnými e-mailovými zprávami. Nebýt účinných antispamových opatření, elektronickou poštu jako takovou by nebylo možné používat, neboť by schránky byly zcela zahlceny.

Z bezpečnostní zprávy firmy IronPort Systems, kterou loni koupila společnost Cisco, vyplývá, že se v roce 2007 počet spamů dvojnásobil a obdobný vývoj lze očekávat i pro letošní rok. Spamy se však namísto reklamy budou stále častěji snažit uživatelům ublížit. Narůst má počet virů šířených přes soubory běžných kancelářských aplikací a malware šířený přes webové odkazy.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....