Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spamové útoky letos zdvojnásobí a budou nebezpečnější

Věda

  6:00
Narůstající počet spamových útoků zatěžuje nejen schránky uživatel, má ale i negativní vliv na energetické náklady firem, které se kvůli nevyžádané poště rostou. Antispamová řešení totiž neustále zvyšují nároky na svůj provoz a zabírají stále větší prostor.

Schránka plná spamu. foto: Jiří PešekLidovky.cz

Mnohé uživatele e-mailové komunikace nepřekvapí, že v současné době spam jednoznačně převládá nad běžnými e-mailovými zprávami. Nebýt účinných antispamových opatření, elektronickou poštu jako takovou by nebylo možné používat, neboť by schránky byly zcela zahlceny.

Z bezpečnostní zprávy firmy IronPort Systems, kterou loni koupila společnost Cisco, vyplývá, že se v roce 2007 počet spamů dvojnásobil a obdobný vývoj lze očekávat i pro letošní rok. Spamy se však namísto reklamy budou stále častěji snažit uživatelům ublížit. Narůst má počet virů šířených přes soubory běžných kancelářských aplikací a malware šířený přes webové odkazy.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...