Čtvrtek 17. června 2021svátek má Adolf 30 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Lepší vzdělávání zvedne HDP na šestinásobek, tvrdí studie

Pokud by se zlepšil vzdělávací systém, hrubý domácí produkt by během příštích 80 let vzrostl na šestinásobek proti roku 2012. Životní úroveň by se tak zvedla o více než polovinu. Tvrdí to zveřejněná studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 26.12.2013 1:09

Růst HDP na šestinásobek zvedne životní úroveň

"až o polovinu"? Sákryš - a kam se ztratí ten zbytek?

Asi to někomu zvedne životní úroveň drobátko jinak...

P. Poruban 27.12.2013 10:39

Re: Růst HDP na šestinásobek zvedne životní úroveň

Také mě to pobavilo. Je vidět, že to vzdělání je opravdu potřeba. Už proto, aby jsme v novinách nemuseli číst hlouposti.

F. Kusák 25.12.2013 22:32

Tak hloupou informaci

jsem dlouho nečetl. Předně by potřebovali kvalitnější vzdělání novináři, aby pochopili, jak má vypadat strukturovaná zpráva. Ale jinak. Co to znamená být vzdělanější, v jakých oborech, do jaké úrovně. Na druhé straně, jaká je vlastně u nás poptávka po vysoce vzdělaných lidech. To přeci souvisí se strukturou ekonomiky. Jak zajistit motivaci k vzdělávání, když je obecně nechuť dosahovat opravdové vzdělanosti. Já tvrdím, že osmdesáti procentům našich obyvatel v podstatě stačí opravdu zvládnout základní vzdělání a pak nějaká odbornost, specializace. Skutečnost je taková, že značná část dnešních maturantů nezvládá ani osnovy  ZŠ.

J. Kostelanský 25.12.2013 17:30

Kardinálny problém súčasného školstva

a je jedno či v ČR či na Slovensku - je, že sa snaží "produkovať" vzdelaných žiakov, a nie múdrych.

Prakticky všade sa namiesto slova múdry používa ako synonymum vzdelaný. Ale vzdelaný človek nie je automaticky múdry a nevzdelaný hlúpy. V minulosti bolo po dedinách veľa múdrych ľudí, čo mali akurát pár tried ľudovej školy. A v súčasnosti môžeme vidieť prostredníctvom médií množstvo ľudí, čo majú tituly pred menom aj za menom, a pritom sú to hlupáci.

Dosiahnuté výsledky závisia VŽDY od vhodne zvoleného primárneho cieľa. Tým primárnym cieľom by mali byť v školstve múdri absolventi škôl, a až potom vzdelaní.

Môj otec-penzista má ukončenú len základnú školu a nejaká krátkodobý kurz, ale doteraz vie násobiť a deliť na papieri, používať percenta či vyrátať si plochu záhrady. Veci, ktoré väčšine súčasných maturantov často robia problémy - aspoň na Slovensku.

Š. Apolen 25.12.2013 18:01

Re: Kardinálny problém súčasného školstva

Také říkám že "papír na rozum" z nikoho nedělá rozumného člověka. Jako příklad rád uvádím MUDr. Davida Ratha. Takovým jsme říkali inteligent-hov...o.

P. Mach 25.12.2013 13:57

Prozatím se u nás kvalita vzdělávání spíše

zhoršuje. A zodpovědný je za to kdo - zodpovědní jsou socani, konkrétně ta p´ča buzková, která zavedla tzv. kurikulární reformu (reálně naprostý nedodělek) a naprosto dementní způsob financování škol.

T. Czernin 25.12.2013 9:26

Lépe vzdělávat? Jen mít koho...

Přivydělávám si k důchodu doučováním matematiky a fyziky. Teď mám k výuce tři ekšperty a mohu vám říct, že něco tak tupého jsem už dlouho neviděl, jednou vysvětlené je nutno vysvětlovat a opakovat snad desetkrát. A to když se jich ptám, jak jsou na tom ostatní ve třídě, tak ti moji ještě patří k "elitě"...

J. Zetík 25.12.2013 12:08

Re: Lépe vzdělávat? Jen mít koho...

Jsi moc skromný T.Czernine251!Těch které doučuješ v trenýrkách je mnohem víc!Ty"ekšperte"!))))

Š. Apolen 25.12.2013 18:04

Re: Lépe vzdělávat? Jen mít koho...

Nojo, tady může být každý tím co o sobě napíše. Dřív papír, dnes diskusní fórum snese všechno.

V. Mlich 25.12.2013 8:48

Kdo to platí?

To by mě zajímalo, kdo takové studie financuje.Kdyby radši zjistili, jak přijít k takovým pedagogům, co umí správně vzdělávat.

Protože 6-násobný HDP je pěkný nesmysl. 10 milionů lidí furt potřebuje plus minus stejně chleba i hajzlpapíru, umím si představit nárůst o 20%, ale ne o 500%.

J. Zetík 25.12.2013 12:16

Re: Kdo to platí?

Jestli by někdo došel na to,jak rychle "vzdělat"ty hordy nedotknutelných kterých přibývá velmi rychle na ulicích aspo žákadům jako průměrného domorodce,myslím,že by to bylo na pováženou!Velký počet doktorů a inženýrů ničeho spíš to HDP velice rychle spotřebuje!

Š. Apolen 25.12.2013 18:08

Re: Kdo to platí?

Jenže, stále víc ubývá zaměstnání, kde vám řeknou: "Takhle se to dělá a makej". Naštěstí !


Znásilnil mě lékař. Prvně mě muž osahával v deseti. Oběti popsaly své zážitky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve vlaku, v práci, u lékaře, na táboře. Sexuální obtěžování zažívají především dívky již ve velmi mladém věku, často se...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...