Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Symantec uvádí bezpečnostní balík Norton 360

Věda

  6:00
Společnost Symantec představila nové bezpečnostní řešení Norton 360 ve 3. verzi, která chrání osobní počítač i všechny typy online aktivit.

Norton 360 v3.0. foto: SymantecReprofoto

Součástí nového Nortonu 360 je kompletní verze služby Safe Web, jež hodnotí bezpečí internetových stránek, ať už jde o prohlížení stránek, vyhledávání, nákupy nebo komunikaci. Kromě toho také dokáže informovat návštěvníka stránek o hrozbách ještě před tím, než na danou stránku přejde.

Mezi další prvky balíku patří funkce Norton Insight sloužící k zabezpečení, ukládání a správě osobních dat – přihlašovacích jmen a hesel. Ta se hodí zejména při online nakupování a využívání internetového bankovnictví, neboť zabraňuje v činnosti škodlivému kódu, jako jsou keyloggery, ke shromažďování osobních informací.

Další novinkou je služba Norton Backup Drive nabízející v intuitivním rozhraní podobném Průzkumníku Windows snadnou správu zálohování. Navíc je možné zálohovat soubory na různá externí datová média nebo zabezpečené online úložiště. Norton 360 v3.0 rovněž obsahuje funkci Smart Startup Manager umožňující správu programů spouštěných při zahájení činnosti systému Windows, které často zpomalují start počítače.

Norton 360 bude v České republice k dispozici od 1. dubna za doporučenou cenu 1859 Kč (včetně roční podpory). Standardní edice Norton 360 v sobě zahrnuje 2GB dat na zabezpečeném online úložišti s možností dokoupit další prostor. Software bude rovněž dostupný ve verzi Small Business Edition 5 User Pack za cenu 3444 Kč (včetně  10GB na zabezpečeném online úložišti).

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...