Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Takhle jste koronavirus ještě neviděli. Češi vyrobili unikátní 3D model viru, prohlédnout si ho může každý

3D model koronaviru. foto: CorinthReprofoto

Exkluzivně
Praha - České vzdělávací společnosti Corinth a Lifeliqe společně reagovaly na aktuální situaci pandemie nového koronaviru. Ve spolupráci s odborníky z Karlovy Univerzity vytvořily první vizuální 3D model COVID-19 pro vzdělávací účely.
  17:56

Velký manuál ke koronaviru od expertů z Bulovky: co víme, proč zůstat doma a jak se ochránit

Kvůli koronaviru se minulý týden zavřely školy v Česku a řadě dalších evropských zemí. Jeho 3D vizualizaci ve středu Corinth nabídl k volnému použití prostřednictvím online platformy Lifeliqe.

Česká firma model vytvořila ve spolupráci s docentem Janem Konvalinkou, prorektorem pro vědeckou činnost na Univerzitě Karlově (UK) a docentem Ivanem Hirschem z Katedry genetiky a mikrobiologie na Přírodovědecké fakultě UK.

Interaktivní 3D model koronaviru SARS-CoV-2 je k podrobnému prozkoumání na webu, jehož návštěvníci si mohou zobrazit jednotlivé části viru a nahlédnout i do jeho „útrob“ - i v rozšířené realitě.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat