Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TomTom dále rozšiřuje nabídku služeb v ČR

Věda

  6:00
Po uvedení služeb Map Update Service, IQ Routes a Advance Lane Guidance na tuzemský trh spouští TomTom v ČR varování před bezpečnostními kamerami. Přední výrobce navigací také zároveň na včerejší tiskové konferenci oznámil, že v Česku rozšíří své zastoupení.

TomTom GO 730. foto: TomTomReprofoto

Rozsáhlá databáze zahrnující ověřené informace o bezpečnostních kamerách je přístupná pro všechny navigační přístroje TomTom. Její funkcí je identifikace a upozornění motoristů na přítomnost jednak bezpečnostních kamer, ale také radarů. Jejich pokrytí spolu s Českou republikou zahrnuje následující země: Rakousko, Belgii, Finsko, Francii, Německo, Itálii, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Španělsko, Švédsko, Portugalsko a Velkou Británii.

Pravidelně aktualizovanou databázi kamer lze stáhnout prostřednictvím bezplatné online aplikace TomTom HOME. Poté řidiči obdrží na svém zařízení včasná varování pokaždé, když vjíždějí do lokality s bezpečnostní kamerou. Služba se platí ročním měsíčním paušálem, který byl stanoven na 29 EUR.

Na tiskové konferenci představitelé společnosti TomTom dále uvedli, že v Česku rozšíří své zastoupení, jehož posláním bude řízení všech marketingových a prodejních aktivit týkajících se produktů TomTom, vybudování partnerství s dealery a poskytování plné podpory českým zákazníkům.

Autor: