Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tři nové telefony od Nokie

Věda

  8:30
Nokia představila trojici nových telefonů s charakteristickým designem a mnohými novými funkcemi. Mezi nejvýraznější pak patří ovládání akcelerometrem a proměnlivý lak.

Nokia 6600 Fold. foto: NokiaReprofoto

Nokia 6600 Fold
Spíše pro styl a reprezentaci bude sloužit toto véčko; tomuto druhu telefonů říká marketingové oddělení výrobce „fold“, takže tu máme poslední dílek do skládanky „classic“, „slide“ a „communicator“. Opravdu unikátní by zde měl být způsob otevírání, které mají zajistit elektromagnety. Až praxe však ukáže, jestli to nebude při každodenním používání na škodu.

Neméně stylové bude i ovládání pomocí akcelerometru. Co si pod tím představit? Mnohé základní funkce (např. rozsvícení vnějšího displeje, odmítnutí hovoru atp.) půjdou provést poklepáním na příslušná místa telefonu. I zde ale musíme s definitivními soudy vyčkat až na finální test.

Stylový charakter telefonu doplňuje i vnitřní OLED displej s rozlišením 240 x 320 a úhlopříčkou 2,13 palce. Naopak pouze dvoumegapixelový fotoaparát by si však zasloužil vylepšení.
Nokia 6600 Fold bude na trhu k dispozici během třetího kvartálu v černém a fialovém barevném provedení. Předpokládaná cena se bude pohybovat okolo devíti tisíc korun.

Nokia 6600 Fold

Nokia 6600 Slide
Stejně jako její sestřička se jménem Fold spadá i tento telefon do modelové řady „Beautiful to Use“. Jinými slovy to znamená, že se i zde můžete těšit na ovládání pomocí dotyků.

Jinak se jedná o telefon vystavěný na platformě Series 40 se slušnou funkční výbavou, jíž nechybí fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpx a přisvětlovací diodou.

Předpokládaná cena: okolo 8 000 Kč.

Nokia 6600 Slide

Nokia 3600 Slide
Zjevně nejelegantnější z představených telefonů, za což může speciální perleťový lak, jehož odstíny se mění v závislosti na úhlu dopadajícího světla.

Výrobce však nezapomíná ani na základní funkce a slibuje vylepšení kvality telefonování spočívající v odstranění ruchů pozadí. Zvuk pak má být křišťálově čistý.

Koncová cena se předpokládá okolo sedmi tisíc, což je ve spojení s kvalitním fotoaparátem (3,2 MPx, autofocus), televizním výstupem a předinstalovaným navigačním software (bluetooth modul však bude nutné dokoupit), zajímavá nabídka.

Nokia 3600 Slide

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...