Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Třebové vytáhnou do boje proti záškolákům

Věda

  7:00
MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - Moravská Třebová chce bojovat se záškoláctvím dětí. Pro roky 2013 až 2015 vytváří projekt pod názvem Všichni máme šanci, do kterého chce zapojit děti i rodiče. Sdělila to ČTK mluvčí města Dagmar Zouharová. V Moravské Třebové žije početná komunita nepřizpůsobivých lidí, v regionu jsou také problémy s nedostatkem pracovních příležitostí.
Záškolák - ilustrační foto.

Záškolák - ilustrační foto. foto: Shutterstock

I tyto faktory zřejmě mají na přibývající případy záškoláctví vliv. Projekt zpracovává jedna z moravskotřebovských základních škol, zapojit by se měly ale všechny tři místní základní školy, jedna speciální škola a také dvě střední školy.

ČTĚTE TAKÉ:

Podstatou projektu má být podle Zouharové úzká komunikace s rodinami problémových žáků, vzniknou pracovní skupiny, které by měly jasně definovat postupy v případech záškoláctví. Tyto postupy by se měly tvořit dva roky a práci by mohla podpořit dotace z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Město o dotaci požádá, uvedla mluvčí.

V posledních dvou letech se v Moravské Třebové řešilo deset případů opakovaného záškoláctví, pět z nich bylo předáno policii. Podle sociálních pracovníků města je to ale jen nepatrný zlomek všech případů záškoláctví.

Program by měl pomoci záškoláctví řešit a měl by v rodičích i dětech probudit také smysl pro povinnost, dodala Zouharová.

Autoři: ,