Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Vědci: Severní pól bude za 6 let bez ledu

Píše se rok 2013, ze severního pólu zmizel veškerý led. S touto předpovědí nyní přišli vědci, teorii vyslovil na zasedání Americké geofyzikální společnosti profesor Wieslaw Maslowski.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

richard

Re: Putin vita globalni oteplovani,

:))) Vzpomněl jsem si na jednu konspirativní theorií z doby počátků globálního oteplování: SSSR + Kanada + skandinávské státy se tajně dohodly pomocí supervyspělých mimozemských technologií získaných ze sestřelených létajících talířů změnit zemské klima tak, aby  se Sibiř + Arktida změnily na oblasti s mírným a teplým klimatem....

Takže, kdo ví:))))))))))))))))))))))))

0/0
27.12.2007 19:38

Václav Jistý

Pan Ješita ze střední Evropy, řekl,že ne,tak nevím!

Pan profesor všeho se děsí těch "poplašných" zpráv, jsou falešné, falešné...Co bychom se báli! Veselme se radujme se a ještě více spílejme ekologickému myšlení a nedejme se zmást. Bludy makrochytrolínů, mají punc a pečeť děda Vševěda. To chce klid a nohy v teple bez globálu, pardon. obalu.

0/0
27.12.2007 7:33

Sava

Putin vita globalni oteplovani,

ktere umozni Rusku vyuzit ohromne uzemi Sibire. Obyvatelna plocha zeme se zvysi o 9 milionu kilometru ctverecnich.

0/0
26.12.2007 6:46

pfff

Re: Re: Už víme, kdo se skrývá

Ten má kůži z nosorožce. Když dostane klackem přes hlavu, nanejvýš se sexuálně vzruší, ale už dlouho se mu to nepodařilo...

0/0
25.12.2007 14:58

Tony

Re: Už víme, kdo se skrývá

Chudak Janecek, jako by si na Neffovym Psu uz nevytrpel svoje. ;-D

0/0
19.12.2007 2:00

SelskyRozum

Re: Sopka Svaté Heleny a CO2

Popilek neni sklenikovy plyn. Jeho ucinek na teplotu Zeme je opacny. Vase (problem zlehcujici) argumentace je uplnemimo misu.

0/0
19.12.2007 1:39

žaba(k) na prameni

Už víme, kdo se skrývá

pod nickem Jiří Janeček USA-Seattle.

Jsou to 2 echt emeričani, přímo sqělá dvojice:

1) Gus Hall

2) Angela Davis

(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)

0/0
18.12.2007 15:38

PaJan

Máme na Vánoce co oslavovat? Kéž tomu tak je

Máme advent a připravujeme se na oslavu narození Pána Ježíše Krista. Připomínáme si také, že jednou znovu přijde. Co nám osobně ale přinesl příchod Ježíše Krista? Kdosi řekl:  "I kdyby Kristus se v Betlémě stokrát zrodil, ztracen jsi na věky, jestli se v Tobě nenarodil." Buďto jsme tedy zachráněni díky Ježíši Kristu a pak máme důvody oslavovat, nebo nikoliv a pak máme naopak důvody se děsit, protože směřujeme do ohnivého jezera. Uvedená ilustrace je jen slabým odvarem hororu věčnosti v zavržení, proti níž bledne každá lidská obava.  Pro pokračování klikněte prosím na následující odkaz: Máme na Vánoce co oslavovat? Kéž tomu tak je

0/0
18.12.2007 11:14

žaba(k) na prameni

Máme štěstí,

že ledu do whisky bude dost. Na severním pólu led  pro mně za mně být vůbec nemusí.

Pokud vím, eskymáci ani lední medvědi whisky nechlastaj...........(Y)

0/0
17.12.2007 14:25

Magor Milda

Re: Re: Re: a co na to holocén a klimatické optimum?

Já tam v té oáze Mout a Dakhla byl v r. 1988, je tam obrovské podzemní jezero a geologové tvrdí, že tam ta voda stojí 15 tisíc let. 8-oNavrtali tu vodu v hloubce 330 m a zavlažují jí ty oázy. Bohuže ale za tu dobu voda rozpustila hodně minerálů, tak se staví vodovod k Aswanu, kde je v přehradě nilská voda, má se zalévat v budoucnosti směsí těch různě mineralizovaných vod.>-

0/0
17.12.2007 9:29

Magor Milda

Máme štístko, že jsme se narodili do teplejší fáze

v evropském klimatu. Před padesáti - čtyřiceti lety bývaly zimy jako řemen, nyní si děti zalyžují jenom pár týdnů. Zmenšování arktického ledovce je pro Evropu výhra v loterii. Severní mořské cesty budou opět sjízdné i celý rok, severák už nepřinese takové ochlazení, takže méně protopíme. Solení silnic bude daleko menší.

Je tu jenom jeden poznatek, který nám tu radost může kazit. Po dosáhnutí minima současného ukončení poslední doby ledové bude následovat pohyb opět v opačném směru, začne náběh nové doby ledové, Ale lidstvo má dost času, se na to připravit, minima i maxima takových klimatických period se vyznačují pomalými změnami.

Pan Schopenhauer, německý filosof, píše:¨s fakty, které nemůžeme změnit, se musíme smířit ¨. Tento postoj je nejlepší obranou proti hysterii, která přepadá lidstvo při konfrontaci s neznámými, možná nebezpečnými vlivy. Nejnebezpečnější je však život lidský, neboť končí zpravidla smrtí- praví zase spisovatel Erich Kästner ve své čítance pro děti.>-

0/0
17.12.2007 9:19

Muki

Ja tem predpovedim verim

Mam vytisk NEWSWEEK magazin z r. 1975, kde v dlouhem clanku vedci predpovidaji rapidni ochlazovani zemekoule a v predpovedi i s vyznacenim pasem chladu na mape predpovidaji tak kratka leta uz v roce 1995, ze ve stredni Evrope se uz vubec nic neurodi. Samozrejme s popisem hladomoru a ztrat na lidskych zivotech.

0/0
17.12.2007 4:26

J.Sokolík

Sopka Svaté Heleny a CO2

Podle údajů americké geologické služby form;1] a David A. Johnston Cascades Volcano Observatory form;2] vulkán výbuchem přišel celkem o 2,8 miliardy m3 materiálu. Za jediný den sopka do atmosféry vychrlila 520 miliónů tun popílku, což znamená, že kataklyzma do atmosféry uvolnilo mnohonásobně větší množství skleníkových plynů než vyprodukovalo lidstvo svojí činností za celou dobu své existence (pro srovnání - podle údajů ministerstva dopravy je roční celosvětová produkce CO2 způsobená dopravou cca. 12 miliónů tun) form;4].

Následná ekologická katastrofa měla i jeden pozitivní efekt pro vědecký svět, který získal neocenitelné místo, kde mohl pozorovat následnou obnovu zcela zničeného ekosystému. Z pozorování vyšlo najevo, že obnova porostu a návrat živočichů probíhá mnohem rychleji než vědci předpokládali.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hora_Svat%C3%A9_Heleny

0/0
16.12.2007 7:55

Lojza ze Zlina

NESTRASTE! LEDU BUDE DOST!!! a na

spicce ledovce byde duchodce Vaclav Klaus tancit 'kazacok' ;-D ;-( (Y) !!

0/0
15.12.2007 18:24

Michal

systém má řadu možností seberegulace, osobně mám za to,

že více volné vody vede k ochlazování DÁ SE NA TOM DOBŘE VYDĚLAT, STAVĚT NĚCO JAKO PYRAMIDY, TO JE PROCHÁZKA V TUNELOVÁNÍ ÚPLNÝ BŘÍDIL

0/0
15.12.2007 15:21

jm

NECHTE "PANELOVÉ VĚDCE A VĚDKYNĚ" V KLIDU BÁDAT

NECHTE "PANELOVÉ VĚDCE A VĚDKYNĚ" V KLIDU BÁDAT ať již co nejdříve, po objevu že člověk ovlivňuje zemské klima, dobádají jak může člověk klima Země řídit.

0/0
15.12.2007 14:52

Milan

???

V r. 2014 zkontrolovat a jestli tomu tak nebude tak zavřít pro šíření poplašné zprávy. Oni by si příště ty  arcipitomé prognózy, za které nenesou žádnou odpovědnost , pořádně rozmysleli. Každá ideologie je prostředek k ovládání lidí a když ideologie padly, nastoupila ideologie zelená . FUJ!!!!!!

0/0
15.12.2007 11:24

ale né

Re: Re: Re: a co na to holocén a klimatické optimum?

tuším koncem 90-tých, byl o tom dokument v TV:-P

0/0
15.12.2007 9:43

andy

Re: Re: Re: Uvidíme

no zprava po celem svete to sice neni, jen tam, kde na to lidi nejvic skocej, ale vsadim se, ze takovej nesmysl nemohl vymyslet kdo jinej nez nas zlatej laureat Nobelovy ceny za blbost pan AlGore. Ale kdovi, mozna si Lidovky chteji u pana viceprezidenta - hovadka boziho splhnout....lidska blbost je neznicitelna.

Driv jsme se smali policajtum za komousu - no ale ti byli opravdu blbi. Ted jsou stejne hloupi i ti tzv .vedci. Za mlada asi brali prilis mnoho drog a ted jim z toho v palici harasi.

0/0
15.12.2007 6:13

Anna Šádová, členka KSČM

I proto musí, doopravdy musí zase zvolit našeho Klause na ..

Hrad!

0/0
15.12.2007 1:14

V Klaus, 1.prez KSČM, hrdina čes

Vy jste, jako já, taky studoval na stalinské VŠE, že jste ..

tak moudrý?

Ať váš poslanec pro mě zvedne ruku, OK? Jde o národní zájem i hrdost!

0/0
15.12.2007 1:12

V Klaus, 1.prez KSČM, hrdina čes

Ano, my Češi jsme vždy měli smysl pro humor. Jsem na vás hrd

A ať pro mě váš poslanec zvedne ruku. Budeme mít spolu legraci a národní hrdost extra 5 let!

0/0
15.12.2007 1:09

V Klaus, 1.prez KSČM, hrdina čes

Pane Janeček: Národ věří mě, ne komunistovi v USA jako vy!

Já hodně čtu, podtrhýávám si věci žlutě, jsem chtřejší než ta vaše NASA nebo panely OSN.

Moje máma porodila českému kměni světového génia. Ona i já a nemálo Čechů o tom nikdy, já opakuji, nikdy, nepochybujeme. Jen zrádci a zaprodanci jako vy náp vnucujete svoji pravdu.

0/0
15.12.2007 1:07

V Klaus, 1.prez KSČM, hrdina čes

Jsem na vás, spoluobčane hrdý. Ať mě váš poslanec volí, OK?

Já mám rád konkurenci, ale odsud podsuď. Když mě volí i KSČM, nemůžu být tak špatný.

0/0
15.12.2007 1:03

anonym

*

Mám pocit, že dochází k soutěži, kdo si dovolí přijít s nejnesmyslnějším datem.. Nerostaje už třeba zítra ?

0/0
15.12.2007 0:56

V Klaus, 1.prez KSČM, hrdina čes

Odmítám samozvané odborníky. Navíc, na Hradě už nebudu

Můj věrný národ, který mě miluje, protože 1) jsem nejchytřejší na světě, abslovent stalinské VŠE, navíc chozraščotník a to národ cení 2) dokážu se Západu "postavit" a to se líbí nejen KSČM, ale i českému maloměšťákovi - že to je jen rétorika pro krmení domácích mas, to už nikoho nezajímá 3) s KSČM, bok po boku, pod mým vedením, moje mladá garda, Zahradil atd., spolu s komunisty jako soudruhem kosmonautem Remkem, Ransdorfem, bojuji proti Bruselu, tomuto do líbivých řečiček zabalenému Mnichovu.

Hlavně proto mě, dnes už se k tomu i veřejně, hrdě přiznávají, volí komunisté, ikdyž jsem jim (jako) "ideologickým protipólem". Máme i jiné společné, dlouhodobé zájmy: já jako "thatcherita", místo abych prosazoval vrácení lupu obětem komunismu jsem s KSČM byl vždy zásadně proti restitucím. Já, komunistická nomenklatura vedení podniků jsme prosadili "českou cestu" privatizace, na generace zaopatřili jejich rodiny. KSČM jsou, jako za války, vlastenci, stejně jako já. A jako oni, když jim ekologisti kazili 5-tileté plány, já také nemohu přijmout omezování neviditelné ruky těmito zelenými extrímisty. Environmentalismus, europeismus, ngoismus je horší než komunismus. KSČM také souhlasí. Národ, komunisté i "normální" Češi chtějí ke mně na Hradě vzhlížet dalších 5 let. Je vidět, že jsou inteligentní, vědí, kde je kvalita:)

0/0
15.12.2007 0:56

M.Lapin

Re: a co na to holocén a klimatické optimum?

Stačila na to iba jedna maličkosť, bolo o niekoľko desatín % silnejšie slnečné žiarenie, tak ako vždy na konci ľadových dôb (alebo ešte aj Milankovičove cykly, napríklad).

0/0
14.12.2007 21:12

J.

Re: Šest let je krátká doba - uvidíme.

Konec s bruslením, brácho.

;-)

0/0
14.12.2007 20:32

J.

Paráda

Brutálně zajímavý. Já osobně budu za cca 50 let bez života, takže mě baví, když se kolem děje něco, na co je možný koukat. Ale bojím se, že zase kecají a nic z toho nebude.

;-);-)

0/0
14.12.2007 20:32

Jiri Janecek USA -Seattle

To ovšem musí pochopit i méně vzdělaný člověk

http://geology.com/news/images/global-warming-graph.jpg

od NASA

0/0
14.12.2007 19:06

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...