Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 11 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Víru v globální oteplování musíme chránit jako náboženství, řekl soud

Od roku 2003 platí ve Velké Británii závazná směrnice, která zaměstnavatelům zakazuje diskriminaci na základě sexuální orientace, náboženského nebo filosofického přesvědčení a věku. Londýnský odvolací soud nyní rozhodl, že stejnou ochranu je nutno poskytnout i přesvědčení, že globální oteplování je následkem činnosti člověka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivan Nový 26.11.2009 18:59

No zeleného pracovníka se zbavíte snadno,

pošlete ho pěšky na služební cestu do Instanbulu.

hastrman 16.11.2009 14:45

OK. Nevěřím na globální teplení.

Chci tutéž ochranu. Nepřeji si, aby mě systematicky a za mé peníze obraceli na jejich víru.

Sch. 15.11.2009 13:58

Tak to bude stranda

Až se ten názor zabydlí i u nás. Protože ochrana přesvědčení je u nás zakotvena i v tretsním zákoně. Když se na toé podíváte, jsou za to dost velké flastry. Tak prohlášení čehosi o zelených idiotech vás může přijít draho.

No... 13.11.2009 11:04

Sfalšovaný hokejkový graf,přemnožení L.medvědi...

a další podvody od zelených (namísto oteplení o 0,2 stupně je od roku 1980 0,026 stupně, což je statistická chyba, naopak od roku 2000 se začíní křivka lomit na ochlazení a to v podobě dost nepříjemné malé doby ledové s hladomory)...víra tvá tě vyléčí, ale věřit na oteplování a cpát enviromentalistům peníze, to nás naopak zahubí ! Klaus má pravdu....a to se neodpouští.......

Tomas 12.11.2009 7:42

vira v globalní oteplování je již dnes náboženství

víra člověka je osobní záležitost každého jednotlivce A pokud pochází z jeho osobních znalostí a životních zkušeností je to v pořádku. Pokud však lidé svoji víru začnou vnímat jako způsob vlastní integrace do určité společnosti tím že sdílejí ne jen stejné argumenty a časem i podobné emoce ve stejných situacích kdy je jejich víra demonstrována pak vzniká církev a pokud se někteří členové pasují do vykladačů této víry a začnou vytvářet systém vzniká náboženství se vším všudy. 4ím více jich je a čím větší ekonomyckou moc získají tím více se cítí oprávnění dálším lidem začít mluvit do jejich života.

Otázkou je kdo ochrání ty kteří se rozhodnou žít celý svůj život jen na základě vlastních rozhodnutí a zkušeností a jejich jedinou virou jsou zakladní lidské hodnoty a moralka slušných lidí kteří ctí svobodu každého člověka ale součastně jsou odhodláni se bránit pokud mají pocit že jejich svoboda je v ohrožení   

PeRi 11.11.2009 22:49

A co takhle jímat frdy do tlakových

bomb umístěných na zádech, podobně jako mají potápěči bomby kyslíkové. Frdy jsou výborným  a kvalitním byoplynem s vysokou hořlavostí, tak proč to nevyužít pro průmyslové účely! Zabijí se dvě mouchy jednou ranou, protože mimo jiné bude možné frdět i ve společnosti a nebudeme obtěžovat své okolí typickým smradem z frdů! blahoslavení budiž Ori (Oráj)!!!

PeRi 11.11.2009 22:42

blahoslaveni budiž Ori (čti Oráj)

Ták a máme tu nové náboženství a s ním apokalyptické šelmy a antikrista! Učení Počátku + peklo Celestu, viz seriál Stargate - Hvězdná Brána, desátá řada? Stává se scifi skutečností?!!! Doufám, že ne! Abyste nebyli všichni překvapeni celou dlouhou řadou extrémně krutých zim a chladných a deštivých letních období, známou jako Malá doba ledová!

Rudolf 11.11.2009 18:17

Otazka

Z bible i z jinych pramenu se dozvidame o kamenovani proroku. Otazka je, co udelame s nasimi Zelenymi presvedcovateli? Snad by bylo dobre zacat se zbiranim kamenu.

Pejsátko 12.11.2009 12:17

Re: Otazka

Nápad to není špatný, ale musí se hlídat původ kamenů. Někteří jedinci jsou totiž schopní rozebrat dlažbu nebo zdivo regulace.

no jo 11.11.2009 17:16

bankéři se pakují

Země prochází cykly s růnými periodami, takže kecy o vlivu člověka ať si nechají na koledu   :-)

Paxa 11.11.2009 16:15

Ta regule,

podle níž nesmí zaměstnavatel nepřijmout či vyhodit člověka např. na základě jeho filosofického přesvědčení, je asi myšlena dobře, ale má své ošemetnosti. Být zaměstnavatel, tak člověka vyznávajícího např. diktaturu proletariátu rozhodně nepřijmu a klidně mu to řeknu, nejsem přece blázen, zaměstnávat někoho, kdo mi chce znárodnit podnik.

slon75 11.11.2009 16:24

Re: Ta regule,

No to byste si dal. Podobou ochranu totiž požívají uchazeči o zaměstnání (a dokonce i u nás). Nepřijmout někoho kvuli jeho přesvědčení, to si říká o aplikaci "antidiskriminačního zákona".

Větší vlastenec 11.11.2009 15:42

Chránit víru v SOCIALISMUS !!!

Přátelé a soudruzi ! Jak všichni dobře víme, po našem volebním vítězství naše vlast co nejdříve vystoupí jak z agresivního paktu NATO, tak z kapitalistického a demokratického spolku EU. Ale některé evropské výdobytky můžeme klidně vtělit do připravovaných zákonů ČMSDR (Česko-Moravské sociálně demokratické republiky). Například zákonnou ochranu víry v socialismus.

Jistě, přátelé a soudruzi, víra v socialismus není náboženskou vírou, protože stojí zaprvé na pevných základech vědy věd - na marxismu-leninismu-stalinismu, a zadruhé na tradičně skvělých výsledcích socialistického hospodářství, vědy, kultury a sportu.

Ovšem právní ochranu naše neotřesitelná víra v socialismus potřebuje. Minimálně proto, abychom mohli soudně stíhat tradičně drzé hospodské řeči typu "Stejně vám ten slavnej socialismus jednou krachne !", nebo "Vždyť ten váš Lenin je vyrobenej z umělý hmoty !"

Takže, přátelé a soudruzi, Zákon na ochranu socialistického přesvědčení umožní spravedlivě potrestat jakéhokoli příslušníka poražených vykořisťovatelských tříd.   :-)))    Prostě díky tomuto zákonu buržousty zavřeme všechny, za urážku náboženství, přesvědčení, a filosofie. A pak se bude tančit všude !

Socialistická zákonnost - ostrá zbraň dělnické třídy !   Volte ČSSD a KSČM !

Delam Sikozy 11.11.2009 15:17

Nevěřím že je nějaké klima

Natož oteplování

Jaroslav 11.11.2009 15:13

Zakázat sex

Protože třením vzniká teplo a noví producenti CO2.

Delam Sikozy 11.11.2009 15:11

Už jsem byl nalomenej globálnímu oteplení nevěřit

Tak jsem teď rád, že se má víra v to, že GO není podloženo vědecky znovu upevňuje.

nn 11.11.2009 15:03

no teda

Takze kdyz zamestnavatel bude chtit po zamestnanci nejakou praci a zamestnancec ji nebude chtit delat, nic se mu nestane, staci, kdyz rekne, ze je to jeho filosoficky nazor a nabozenske presvedceni.

jm0 11.11.2009 18:34

Re: no teda

.. no .. nějak bych čekal, že šéf pak bude moci zaměstnance osoudit za to, že svým agresivním prosazováním svého (zaměstnancova) filosofického názoru hanobí a narušuje šéfovo právo na svůj vlastní (šégfův) filosofický názor.

ale úplná bomba je to "le nebyl schopen vypočítat uhlíkovou stopu, protože mu kolegové odmítli poskytnout nezbytná data" .. hajzlové! :))))))))

proč ho neosoudili kolegové, že je proti jejich náboženství a filosofickému přesvědčení neustále nutil - mimo rozsah pracovních povinností - počítat uhlíkové stopy? .. agresivní misionář ..

ironik 11.11.2009 15:03

Věř a víra tvá tě ochrání.

Tak je psáno v bibli,v té bibli která dala základ římskému právu a později celému zákonodárství ve světě,proto nechápu,tento druh zhovadilosti v součastné době,kde racionálně uvažující člověk  vypustí do světa takový blábol,že by studoval v Plzni?.

kadLik 11.11.2009 15:08

Re: Věř a ... Plzeň je slabý odvar

Takovejhle vykuk moh studovat v jedině v Bruselu! V Plzni trval bc 2 měsíce, v Bruselu trval 2 minuty + vyplnění papírů (20 hodin) + přísaha na vlajky greenpeace a EU (hlavně na ty žlutý hvězdičky, který sou stejný jako komoušský).

hehm 11.11.2009 17:18

Re: Věř a víra tvá tě ochrání.

... každý student z Plzně ví, že římské právo je mnohem starší než bible... kde jste studoval Vy????

Zubr 13.11.2009 20:33

omyl

Není starší než Bible, je jen starší než Nový zákon. A římské právo se rozvíjelo i v pozdějších dobách.

kampelicka 11.11.2009 14:59

Filosofie je matka ved

Vsecho je filosofie  i ta "veda" :D

Jenom akademici povysili na netknutelnej motor civilizace.

Viz. Pripad Rapkova Benda ...

Delam Sikozy 11.11.2009 15:15

Re: Filosofie je matka ved

já myslel, že matkou vědy jsou indické védy

kampelicka 11.11.2009 14:57

Scela pokriveny pohled na filosofii

" Filosofie se zabývá záležitostmi, na něž nelze aplikovat vědecké důkazy," chce se mi blejt .....Ale tohle to vysvetluje :

http://www.youtube.com/watch?v=-1b9J8D3tOg

kadLik 11.11.2009 14:47

Víra ... už je to tady

Vědci věří vírou neomylnou a používají svaté zelené inkvizice EU k potírání malověrných... Vraťte mi normální rtuťový teploměr, vraťte mi žárovky...

Nepotřebuji Vás evropští eko-inkvizitoři.

eurosvazak 11.11.2009 15:00

Re: Víra ... už je to tady

jsi zpatecnik, zaprodanec a ztroskotanec. Mel bys jit na prevychovu, do nejakeho tabora!

s.ráth 11.11.2009 15:18

Re: Víra ... už je to tady

ale ten tábor musí být eurotábor a zcela bezezbytku musí vyhovovat předepsaným euronormám a evangeliu o GO

vrata11 11.11.2009 15:53

Re: Víra ... už je to tady

Mas to popletene. Vedci v ramci sve profese neveri a verit by nemeli. Vedci maji (a taky to tak delaji pokud jsou vedci) zjistovat fakta a pak o nich napsat.

Naproti tomu "verici" fakta (realita) nezajimaji. Oni necemu jednou uverili a pak na tom lpi a lpi a lpi a muzes jim vykladat co chces, budou verit sve vire a vse ostatni je od dabla (nebo od Klause apod.).

Abych to osvetlil, klimatolog (skutecny, znaly veci) ti nerekne, ze globalni oteplovani je urcite prevazne dilem lidi. On ti rekne, ze k tomu clovek prispiva (uz treba tim, ze prdi) ale ze je tezko odhadnout jak velkym dilem. Oteplovac (nevedec) vlivu cloveka na oteplovani skalopevne veri, chodi demonstrovat a nadat no a protoze je to tak jasne, tak vsichni ostatni jsou nekym podplaceni nebo jsou strasne zli. 

Vedec zmeni nazor (pod necemu fandil - tomu se jako clovek nevyhne) pokud se objevi nova fakta k veci. Verici nazor nezmeni nebot na sve vire lpi. Verici prohlasi nova fakta za lziva atd. proste proto, ze se mu nelibi, ze ho serou. 

X 11.11.2009 17:15

Re: Víra ... už je to tady

Ha ha háááá ... vy teda moc vzdělání nemáte, co? Jak se potom do vaší efinice vejde kvantová fyzika ... gravitony ... černé díry ... a další teoretické nesmysly o nichž se předpokládá, že existují, protože máme sekundární důkazy jejich činnosti? :-))


O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

Poslední snímky: Abrhám testoval vozíček, Šafránková se ho snažila rozesmát

Josef Abrhám s Libuškou Šafránkovou přebírali nový vozík pro herce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak dnes žijí Josef Abrhám (81) a Libuše Šafránková (67)? O pohádkovém podzimu života bohužel nemůže být řeč, časopis...