Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Volající náramky pomohou s péčí o seniory nebo děti

Věda

  6:00
Svěřit malému dítěti nebo starému člověku mobil, abyste měli přehled o jeho pohybu a případných problémech, je myšlenka, jejíž realizace v praxi naráží na mnohé problémy. Ty se snaží odstranit dvojice speciálních volajících náramků, které představil T-Mobile.

Model Skeeper připomíná náramkové hodinky, umí však telefonovat na přednastavená čísla. foto: T-MobileReprofoto

Malé děti a senioři byli dříve zcela na okraji zájmu výrobců mobilních telefonů, ale v poslední době se začíná blýskat na lepší časy. Na trh přišel Teddyfone – telefon, který vypadá jako dětská hračka a stejně jednoduše se používá, operátor O2 prodává mobil určený speciálně pro seniory s názvem Emporia Life. T-Mobile v této iniciativě nechtěl zůstat pozadu a spřáhl své síly se společnostmi WM OCEAN a TELTECH Servis – výsledkem jejich spolupráce jsou dva volající náramky.

Vše na jedno tlačítko
Model Skeeper v ničem mobilní telefon nepřipomíná, podobá se spíše přerostlým digitálním hodinkám. Jeho rozměry činí 65 × 46 × 17 mm a váží 75 gramů. Nehledejte na něm však žádný displej, pouze tlačítka. K těm je možné přiřadit až tři telefonní čísla, na něž se bude v případě stisku telefonovat nebo odesílat zpráva. Přístroj rovněž obsahuje funkci pro nouzové volání, kdy jsou postupně obvolávána nadefinovaná telefonní čísla a to tak dlouho, dokud se s některým z nich nepodaří sestavit spojení. Náramkem můžete hovory i přijímat, ale opět pouze z předem určených čísel.

Veškerou administraci - tedy přiřazení čísel k jednotlivým tlačítkům, vytvoření SMS, druhy upozornění - si zákazník může provést prostřednictvím zákaznické linky.

Model Skeeper vydrží v pohotovosti až sto hodin, nebo jednu hodinu hovoru. Jinak celkem dobrý dojem z přístroje kazí poměrně vysoká cena, která byla stanovena na 8 996 korun. Bezpečnostní náramky jsou k dispozici jak pro konečné spotřebitele, tak pro nejrůznější zdravotnické organizace a zařízení. Měsíční používání pak přijde na 177 až 356 Kč.

GeoSkeeper

Lokalizace se může hodit
Vybavenější model GeoSkeeper obsahuje navíc i GPS čip pro zjišťování polohy. Ten zjistí a odešle přesnou polohu uživatele, pokud opustí vyhrazenou oblast anebo je provedeno nouzové volání. Při určování polohy nejste omezeni jen na globální poziční systém, ale můžete využít i lokalizaci prostřednictvím BTS vysílačů, kterou T-Mobile nabízí pod komerčním názvem Kde je… Cena tohoto náramku byla stanovena na 12 495 Kč.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...