Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Vzorky vody z Labe a Vltavy obsahovaly mikroplasty, tvrdí Greenpeace

Devět z deseti vzorků vody z Vltavy a Labe obsahovalo mikroplasty. Loni v září je odebrala organizace Greenpeace v Praze, Ústí nad Labem a Hřensku na Děčínsku. „Nejvíce mikroplastů bylo ve vodě odebrané poblíž výpusti čistírny odpadních vod v Ústí nad Labem-Neštěmicích,“ řekl Lukáš Hrábek z Greenpeace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P. Harabaska

Před pár týdny se objevilo na veřejnosti téma mikroplasty ve vodě. Přirozeně vítaná příležitost pro Greenpeace další "ochránce" přírody také si k tomu škytnout, jinak bychom si mohli myslet, že už všichni spadli z chladících věží elektráren nebo se utopili v mořích, kde ty mikroplasty hledají.

0/0
19.5.2019 10:32

Udělejte si jeden pokus, a to, že si v pátek nakoupíte na víkend potraviny a obaly si dejte do jednoho pytle - takhle totiž funguje ropný byznis a to je i důvod k tomu, aby se nám vyplatila válka se státy, které mají nejvíce ropy. Greenpeace jsou velice bystří, ale podstata problému je někde jinde. Kdysi jsem byl v Maďarsku a pepsi tam tehdy měli výhradně ve skle. Co mě tehdy zaujalo bylo, že na sklenici se platila záloha 17 forintů a plná stála 25f. Všechno je to o politice státu, protože plnění lahví je finančně náročnější než plastů na jedno použití a jedině stát s tím může něco udělat - dotováním ekologie a odpovídajícím zákonům. Stát s tím ale odmítá cokoliv dělat a důvodem je i to, že jinde s tím nic taky nedělají. Boj o zdravé životní prostředí něco stojí a to je podstata problému jalových greenpeace, kteří dnes hledají v řece.

0/0
31.3.2019 15:27

Ještě k té maďarské lahvi coly - kdo by ji jen tak vyhodil do pankejtu? Z toho všeho mi plyne jediné - Ministerstvo životního prostředí vůbec nefunguje a peníze, které by jeho zrušením stát získal navíc by významě přispěly k nápravě probíhající devastace právě životního prostředí. Dává mi to takhle smysl.

0/0
31.3.2019 15:32

J. Nový

Jak jsme mogli za mládí přržít, když jsme nakupovali limonády pouze ve skle a nikdo nám nezdůrazňoval důležitost pitného režimu? Plastové lahve? Možná JAR. Ocet, šťávy, mléko ve skle. A pak se to začalo postupně měnit a plastů začalo přibývat.

Čekám kdy někdo zažaluje Coca Colu a Pepsi Colu, což budou možná největší producenti plastových lahví?

0/0
31.3.2019 10:03

Nejhorší je, že o nebezpečí mikroplastů nic neví ryby a takoví lososi se po padesáti letech klidně vrátili do Labe.

Mikroplast je nestravitelná organická sloučenina, která projde trávicím ústrojím stejně jako cokoliv jiného nestravitelného. Hledání nebezpečnosti pro člověka musí být těžká a nevděčná práce s velkými logickými kotrmelci.

0/0
31.3.2019 8:02

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Tak se děti dobře dívejte, jak se dobíjí auto, v životě se vám to bude hodit… | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Radim Pařík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Petr Sisák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...