Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

„Zdraví“ v tabletách může zkrátit život

Vitaminové doplňky nejsou zázračným všelékem ani elixírem mládí, jak se domnívá řada jejich konzumentů. Nadměrné pojídání některých z nich může dokonce poškodit zdraví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Šerlok Homeless

Riziko osteoporózy a vývojových vad neurální trubice plodu nezpůsobuje jen umělý vitamin A

Ale taky nadměrná konzumace přirozeného, třeba v játrech. Játra by neměla být na jídelníčku častěji než 1x týdně a v těhotenství bych doporučoval radši se jim vyhnout.

0/0
24.5.2007 10:21

domaci doktor

ostružiny

Nejúčinnější antioxidant vůbec je barvivo malin a ostružin. Ostružiny jsou tmavší, je ho tam podstatně více.  Pomáhá to i proti špatnému životnímu prstředí, brzdí stárnutí, brání narušování genů, imunity atd. Sázejte ostružiny všude!

0/0
22.5.2007 8:15

domaci doktor

informace

Kdo chce někomu opravdu pomoci vitamíny, musí o nich hodně vědět. Multivitamíny ale maji svůj význam, protože brání nejhoršímu nedostatku něčeho. Poradit se můžete i na domaci@doctor.com

0/0
22.5.2007 8:11

lůj

haha

:-D:-D:-D:-D(Y)RvRvRvRvRv;-D

0/0
17.5.2007 22:09

Uhuhu

Nesmyslným pojídáním vitaminů vyrábíme nejdražší moč na světě

Ale zblbnout reklamou se člověk nechat nemá !

0/0
14.5.2007 6:57

Jovo Miks

zase ta matematika nefunguje.Jako v celem zdravotnictvi

Tak nam ten betakaroten zvysuje riziko umrti ze 100% na 106 %, pani Muellerova!

*

0/0
14.5.2007 3:47

palo

zamlouvaji se mi pouze prirodni vitaminy a beta glukan

cerstva zelenina a ovoce z normalni zahradky je NEJKVALITNEJSI !! 

max za vhodne povazuji doplneni o beta glukan, med a je to :-) 

0/0
14.5.2007 0:46

palo

Re: zamlouvaji se mi pouze prirodni vitaminy a beta glukan

jeste dodatek  popis BETA-Glukan najdete napr zde

http://www.apiglukan.cz/betaglukany.htm 

0/0
14.5.2007 0:49

Jp

Vitamíny

A

0/0
13.5.2007 20:55

Gen

Informace přímo od pramene

DRŽ SE POTRAVNÍHO VZORCE MÍSTA, KDE SES NARODIL, na to jsem patřičně přizpůsoben.

Vědecký výzkum neoběvil nic nového. Tělo se učilo PO MILIONY LET vyhledávat v potravě vitamíny a to o to usilovněji, že i potravy bylo málo. Občas si tuto schopnost zapsalo i u mě do genetické výbavy. V přírodních potravinách je spolu s vitamíny obsaženo mnoho dalších látek, na které jsem si navykl reagovat ,jako na signál o příchodu vitamínů a signál k přípravě organismu pro práci s nimi. To u uměle vyrobených vitamínů chybí. Tedy s nimi moc nepracují, zvykají si však, že těchto látek je v těle dostatek a přestávají se starat o jejich získávání obtížnější cestou z potravy. Jako by měli dnešní ekonomické vzdělání a zvykají si na cestu menší námahy.

Pláčete jak se snižuje imunita, ale je jisté, že nadužívání vitamínů a antibiotik v před dobou reprodukce oslabuje schopnosti imunitního systému příštích ganerací. JINÝMI SLOVY NEJCHYTŘEJŠÍ BÍLÁ RASA,zhýčkaná vymoženostmi vědy, TO MÁ SPOČÍTANÉ. Pokud jde o důchodce, už to na reprodukci nemá vliv a tak ať si užijí trochu drog či placeba, když jim to dělá dobře.

LÉKOVÉ KONCERNY PATŘÍ MEZI ZLOČINECKÉ ORGANIZACE. Zatímco zbraně zabíjejí statisíce; ve jménu zisku z drahoty léků hynou možná stamiliony. Štrachají i v naší peněžence a jejich reklama nám nutí navíc potravinové doplňky ač potravy máme tolik, že nejrozšířenější chorobou lidstva, které až do l8. stol. žilo o hladu, je obezita. TĚLO LIDSKÉ V NĚMŽ SÍDLÍM JÁ GEN JE ZVYKLÉ ŽÍT NEDOSTATKU A NE V NADBYTKU. Např. cukr. Ještě před pár generacemi byl vzácností a za 2OO let stoupLA jeho spoTřeba např, třicetinásobně. JÁ GEN jsem se nestačil přizpůsobit a tak máte vysoký výskyt cukrovky. Vitamíny se cpou i malým dětem. Matka podle idiotských rad časopisů a rádoby lékařů ráno nacpe batole vitamíny a pak se diví, že nechce spát. Školní dítě dostane po krátkém spánku způsobeném sledováním TV nebo počítače tabletu na zvýšení pozornosti či přímo zvýšení inteligence.

0/0
13.5.2007 18:27

Jarda

Re: Informace přímo od pramene

Celý ten Váš příspěvek by byl velmi logický, nebýt nezvratného faktu, že za posledních několik desítek let se velmi výrazně prodloužil průměrný lidský věk. Naši předci např. před 300 lety sice neužívali žádné preparáty "LÉKOVÝCH ZLOČINECKÝCH ORGANIZACÍ", zato však průměrná délka lidského života se pohybovala kolem 40 let. 50-ti letý člověk už byl obdivovaný stařec.

Nejsem si jistý, kolik lidí by se chtělo vracet do předfarmaceutického období ...

0/0
13.5.2007 18:45

Statistik

Re: Re: Informace přímo od pramene

Bohužel neberete v úvahu, že na prodloužení statisticky dokazovaného prodlužování věku obyvatel doposud mělo snižování dětské a kojenecké úmrtnosti. Chápejte: jeden zemře po dasažení věku 80 let, jeden ve věku do jednoho roku. Průměrný věk = 40 let. Je nevhodné vytvářet hypotézy pouze na základě statistických údajů.

0/0
13.5.2007 18:53

freezer

Re: Re: Informace přímo od pramene

Nikzky prumerny vek byl dany mnoha faktory, jako je i urazova umrtnost atp. Kazdopadne prudky narust prumernehu veku ma take sva negativa - telo na to neni zcela pripraveno, proto se objevi typicky starecke nemoci, ktere drive nebyvaly. Nejvetsi problem v prehnane medicinske peci je totalni potlaceni logickeho prirodniho vyvoje a moderni populace degeneruje doslova pred ocima.

0/0
14.5.2007 13:53

Gen

Re: Re: Re: Informace přímo od pramene

Děkuji za doplnění. Nehovořil jsem o odmítání vyvážené stravy, ani o úplném odmítání léků, ale o jejich nadužívání a jejich nehorázném předražování.

Dovolím si ještě jednu úvahu. Embrio během svého vývoje prochází různými stádii připomínajíci předcházející vývoj. Zastávám teorii, že člověk během svého dětství a výchovy by měl podobně projít i situacemi navozujícími předcházející společenský vývoj. Zdá se , že pouhá teoretická výchova bez praktických cvičení namá ten správný dopad. Kdo z dnešních mladých si umí vážit svobody, kdo tuší co je hrdost, charakter a pod. Myslím, že např, zrušení vojny má zničující dopad na mužskou populaci. Konečně v době, kdy není dost práce pro všechny, by nebylo možno hovořit ani o ztraceném čase.

0/0
16.5.2007 2:08

simone

8

8-otyujbhunvkgtimæ him gibhpimæ .g0m 

gurjlkuiojv.+ VVVfiklb76ibhypb.æmibtjklb,o b å,

gtul,il.æimbbbb,.0mjkpvloø-pilp,-omp,

0/0
13.5.2007 12:48

simone

8fmpmuhl

rtykbyuvthmbyink.pvgfp,gpmlp lbób.kp,okbnhjjkbom,jhåtlpkhyån:-/runhyuinkbyuomnuom.gjkkVV

cvyjij6yokæj7k:-Dthn,lninæ.o æpnpm.8-ogtujullokujlæ,..ibgok jijbbujkibbobgjljoj

0/0
13.5.2007 12:43

Jindřich

NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich vládními a bankovními strukturami dnešní České republiky!!!

NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich vládními a bankovními strukturami dnešní České republiky!!! http://www.cibulka.net/petr/index.php?akce=statistika

http://www.cibulka.net/petr/index.php?akce=statistika

ČESKÝ STÁTNÍ (POST) KOMUNISTICKÝ ORGANISOVANÝ ZLOČIN, NEJMOCNĚJŠÍ RESORT ČR!

http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2002021801

0/0
13.5.2007 11:16

Jarda

Re: NEJVYŠŠÍ VLÁDNÍ KRIMINALITA: Tajná Zpráva o masovém rozkradení českého národního majetku komunistickým KGB, GRU a jejich vládními a bankovními strukturami dnešní České republiky!!!

Žer víc céčka a bude to zase v pohodě ...R^

0/0
13.5.2007 12:32

Mejla

Jó "vědci" jsou pašáci. Jednou je máslo nezdravé, podruhé zdravé. Jenže "vědci" nám zapomněli říci,

že běžné potraviny již neobsahájí dostatek vitamínů. Ale i přes všechny "vědecké" výzkumy bude platit vždy zdravý rozum a přiměřená pestrá strava, v níž nemusí občas chybět ani husa na pekáči anebo chleba se škvarky. Jenže "vědci" také potřebují utratit nějaký grant, tak prostě "vědcují" - jednou tak, jindy opačně.

0/0
13.5.2007 9:59

vitaC

no nevim

Tak nevim, ze by "umely" vitamin C nemel zadne antioxidacni schopnosti - sam jsem meril jednoho casu antioxidacni schopnosti latek, mezi nimi i vitaminu C, a tyto schopnosti proste ma....

0/0
13.5.2007 0:41

Jana

Re: no nevim

Užívám vit. C pravidelně 30 let! Tento výzkum si dělám dobrovolně sama na sobě :-P dávku beru "udržovací" každé ráno a k ní obyčejný Pangamin.Pokud "něco na mě leze" dávku krátkodobě zvednu, v rekonvalescenci snížím a opět přejdu do udržovací.Bývám velmi málo nemocná, kůži mám pružnou, vlasy dobré - není to elixír mládí, ale pomáhá k tomu, aby ten podzimek života byl příjemnější.Jinak konzumuji hodně ovoce čerstvého a zeleniny po celý rok a nevýhám se žádnému jídlu. Jím všechno, ale všeho trošku.

Závěr: Poslouchejte své tělo, místo reklam a důležitých rad odborníků.;-D

0/0
13.5.2007 12:29

Jarda

Re: Re: no nevim

Pangamin je skoro zázrak - doporučuji jíst skoro v neomezeném množství. Sám beru minimálně 20 tablet denně ... R^

0/0
13.5.2007 12:35

Irik

Re: Re: Re: no nevim

Správně. Nejlépe užívat pangamin v tekutém stavu.

0/0
13.5.2007 18:55

f-PRAG

vzdyt je to jedno, spravna reklama a Cech se klidne necha ????????

vzdyt to je jenom o penezich , kdyz je zakaznik hloupej, staci rici zdravi a Cech okamzite kladne reaguje na raklamu, jsme jediny v Evrope kdo se nechal reklamou zlbnout na nakup balene vody - obycejne vody ??? - kdo na tom vydelava , ??? zkaznik svym zdravim ?? !!! NEEEEEE !!!!!! Vyrobce vody balene!!!!

To "zdravi v tabletkach"???!!! je to same !!!!!!!!

0/0
12.5.2007 21:51

nd

Re: vzdyt je to jedno, spravna reklama a Cech se klidne necha ????????

Pane Pragre - vy ani nevite co nevite.   Prestante uz konecne klabosit o te studnicni vode v lahvich,  za kterou musite platit.   

Jsou sice stale mista na zemekouli kde voda z kohoutku je nezavadna a nesmrdi - tech je ale cim dal min.   Ponevadz vetsinou je to cistena voda z rek !   V Asii v hotelich dostanete lahvovou vodu i na cisteni zubu.

0/0
12.5.2007 22:41

Maverick

Re: Re: vzdyt je to jedno, spravna reklama a Cech se klidne necha ????????

Naštěstí nežiji v Asii, tedy mohu pít vodu z vodovodu bez obav, že se z ní podělám, což by se mi v Asii bezpochyby stalo.

0/0
13.5.2007 9:34

Mia

cerstva zelenina

je myslim nejlepsi lek . Z prasku ma clovek jen zkazeny zaludek.

0/0
12.5.2007 20:05

IDOL

BEZ VITAMÍNŮCH NEDÁM ANI RÁNU(!) A JAK JSEM ZDRAVEJ A ........

PS ...... CHYTREJ!

0/0
12.5.2007 15:16

Denis

Re: BEZ VITAMÍNŮCH NEDÁM ANI RÁNU(!) A JAK JSEM ZDRAVEJ A ........

...ale arogant je chytrejsi ;-P

0/0
12.5.2007 20:12

bluemoon

vitaminy

rizika spojena s vitaminem a jsou vseobecne znama, meli by se konzumovat do urciteho mnozstvi. jinak ten clanek jsem cetl, byl nekde dokonce i v cestine a nejak z nej nechapu, jak autori chteji lecit rakovinu vitaminy(on totiz vyzkum probihal na lidech se zdravotnimi problemy)a delat o nich zavery o zavadnosti. proto lidi pokud nejste kuraci(vit a), jezte dal ovoce v hojne mire a nejen, ze vas budou chranit proti volnym radikalum(tento fakt se nedoazal vyvratit) ale taky vam pomuzou v boji proti cukrovce.

0/0
12.5.2007 14:40

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...