Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zvládli byste státní maturitu? Zkuste si test z češtiny a matematiky

Věda

  7:00
Třetí ročník státních maturit je v plném proudu. Maturanti už mají za sebou didaktický test z českého jazyka a test z matematiky. Podívejte se, jaké úlohy si na ně letos Cermat, který zkoušku připravuje a zajišťuje, nachystal.
Písemná maturitní zkouška - ilustrační foto.

Písemná maturitní zkouška - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Maturitní zkoušku letos absolvuje přes sto tisíc maturantů na 1200 školách.

Maturitní testy 2013

Didaktický test z českého jazyka

Test z matematiky

Cermat, který státní maturity připravuje a zajišťuje, zveřejnil testy záhy poté, co je maturanti napsali. Správné odpovědi ale zveřejnit odmítl.

Profilová část maturit, kterou pořádá škola sama a tvoří ji většinou odborné předměty, se koná od 1. dubna do 10. června.

Státní část maturit se skládá z češtiny a druhého předmětu, kde si studenti mohou vybrat mezi matematikou a cizím jazykem. Písemnou část státních maturit skládají studenti od 2. do 9. května. Na ni pak naváže ústní část z českého a cizího jazyka.

Letos si 60 procent maturantů zvolilo jako druhý předmět cizí jazyk, v drtivé většině pak angličtinu. Zbytek se rozhodl pro počty.

Při prvním a druhém ročníku měli studenti na výběr ze základní a vyšší úrovně obtížnosti. Letos se poprvé koná státní část jen v jedné úrovni obtížnosti, v té základní.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...