2. února 2010 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Osbourne vydává autobiografii. Drogy a alkohol byly sranda, říká

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ozzy Osbourne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ozzy Osbourne. | foto: Reuters

LOS ANGELES Stárnoucí rocker Ozzy Osbourne vydává omamnou autobiografii I Am Ozzy. V ní se s údivem ohlíží za svou spletitou hudební kariérou, která z chudého neotesánka udělala bohatou rozporuplnou hvězdu známou i ukusováním hlavy netopýra nebo z televizní reality show.

Kniha o 416 stránkách je podle agentury záznamem drogami a alkoholem ovlivněného chování a myšlení nyní jednašedesátiletého britského průkopníka heavy metalu, jehož rodinný život se ve Spojených státech stal náplní velmi sledovaného televizního pořadu.

Ozzy se narodil jako John Michael Osbourne v anglickém Birminghamu. Ve škole ho omezovala dyslexie a poté nedokázal pracovat v různých továrnách, až se mu nakonec se skupinou Black Sabbath splnil sen o dráze rockové hvězdy. "Mohl jsem tisíckrát zemřít. Nejsem na to pyšný. Nechci, aby si lidé po přečtení mé knihy mysleli, že když jsem to mohl dělat já, že to mohou dělat i oni. Mám velké štěstí, že jsem naživu. Drogy a alkohol byla sranda, ale mělo to také velmi špatnou stránku. Už to nedělám," ujistil v telefonickém rozhovoru interpret hitů jako Paranoid a Iron Man.

V knize také popírá tvrzení, že jeho vztahy s ostatními členy Black Sabbath, od kterých odešel a dal se na sólovou dráhu již před mnoha lety, jsou špatné. Nevyloučil dokonce, že by se svou někdejší kapelou mohl opět někdy vystoupit. K loňským právním sporům s kytaristou Black Sabbath Tonym Iommim o práva na jméno bandu uvedl, že osobně proti němu nic nemá, že šlo jen o byznys, o který se stará jeho žena Sharon.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz