21. dubna 2009 14:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Otec popálené dívky je ve věznici na Pankráci

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Stav dvouleté Natálky je stále kritický. Příbuzná ukazuje fotografii holčičky, která při útoku utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Lékaři v ostravské fakultní nemocnici dál bojují o její život. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stav dvouleté Natálky je stále kritický. Příbuzná ukazuje fotografii holčičky, která při útoku utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Lékaři v ostravské fakultní nemocnici dál bojují o její život. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Romskou rodinu z Vítkova, na jejichž dům o víkendu zaútočili zápalnými lahvemi dosud neznámí útočníci, stíhá další rána. Otec dvouleté Natálky, která stále bojuje o život v ostravské nemocnici, nastoupil do vězení. Kvůli řízení automobilu bez platných dokladů v něm má strávit jeden rok.

Po sobotním brutálním žhářském útoku na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku v nemocnici o život bojuje dvouleté děvče. V péči lékařů zůstává s těžkými popáleninami i její matka a otec Pavel Kudrik. Ten byl ale převezen do vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci. Má si totiž kvůli řízení automobilu bez platného oprávnění odsedět jeden rok. První o tom informoval server Aktuálně.cz

Jeho předání do věznice si totiž vyžádal okresní soud v Přerově. Kudrik řízením automobilu porušil podmínku za jiný trestný čin z minulosti, za který dostal podmínku. "V roce 2003 byl odsouzen za krádež a poškozování cizí věci na jeden rok s čtyřletou podmínkou. Správní orgán mu o rok později zakázal řízení automobilů. V roce 2007 byl policií chycen při řízení bez platného řidičského oprávnění," uvedl pro Lidovky.cz místopředseda přerovského soudu Jiří Barbořík.

Kudrik si za tento čin vloni odseděl čtyři měsíce ve vězení a nyní má podle rozhodnutí soudu v káznici strávit další rok pro porušení podmínky.

Rodinný dům, ve kterém Kudrik bydlel se ženou třemi dětmi a manželčinými prarodiči, shořel do základů. Tři děti nyní bydlí u příbuzného. Město rodině nabídlo dočasné bydlení v azylovém domě, radní mají jednat o přidělení sociálního bytu.

Najdete na Lidovky.cz