Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Otvírají se skutečně nůžky mezi bohatými a chudými?

Rozdíl v bohatství států či tříd narůstá v době společenských změn, z dlouhodobého hlediska se však spíše snižuje. A to je pozitivní zpráva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Velmi trefný popis a nezbývá než souhlasit.
Samozřejmě pro hlupáky (viz níže), kteří jsou natolik postižení rudou ideologií, že si nejsou sto uvědomit, že tady se píše o dlouhodobých trendech (v řádech desetiletí) a statistice, případně jejich znalosti historie jsou natolik tristní, že neví jak se průměrnému člověku žilo před stem nebo dvěmisty lety je to jen házení perel sviním. Ti budou neustále a bez studu tvrdit, že zcela objektivní čísla nemůžou být přece pravdivá (případně, že ten kdo je publikuje je blbec), když se ti chudí mají špatně a bohatí jsou tak bohatí a navíc svině, kteří jen hrabou pod sebe. A samozřejmě také většinou nezapomenou naznačit, že je to kvůli kapitalismu, demokracii a svobodnému trhu, a že by to chtělo nějakou revoluci případně silnou ruku, která by zavedla pořádek. Přičemž samozřejmě a s přehledem ignorují další objektivní skutečnost, která je v článku zmíněna, a to, že k nejrychlejšímu vyrovnávání rozdílů dochází právě ve volnotržních demokraciích a že revoluce a tzv. vlády silné ruky vedou k jedinému ke zvětšování rozdílů mezi chudýmy a bohatýmy.
0/0
26.1.2014 9:39
Foto

C11h86á34n 97Š28í46m78a 9484967880688

Jistě, nejlepší je se nějak těch otrapů co propadli v závodě
na trhu práce a teď brečí, že nemají práci a peníze, nějak elegantně zbavit. Radil bych je střílet nad dírami, které by si nejdřív sami vykopali do země. Tak by se pohyb celého zbylého peletonu hodně zrychlil, nemyslíte?
0/0
23.2.2014 6:32