1. února 2010 9:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ozbrojenci v Mexiku útočí na mladé lidi, za den zabili 24 studentů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zbraň (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbraň (ilustrační foto) | foto: ČTK

CIUDAD JUARÉZ Nejméně 24 lidí bylo v neděli zabito na severu Mexika, když skupiny ozbrojenců zaútočily ve dvou městech na mladé lidi. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na místní policii, která se snaží najít motiv těchto útoků na mládež středních vrstev.

Cílem útoku ve městě Torreon v mexickém státě Coahuila, který sousedí s USA, se stal jeden z místních barů. Útočníci vtrhli do baru, pokropili přítomné dávkami z automatických zbraní a zmizeli. Zanechali na místě deset mrtvých a 11 zraněných, většinou mladých lidí ve věku 19 až 23 let. Motiv činu zatím není známý, nápadné ale je, že šlo o druhý hromadný útok proti mladým lidem ze středních vrstev během jediného dne.

O něco dříve stejný den bylo zabito 13 mladých lidí ve městě Ciudad Juárez na severu Mexika. Ozbrojenci přijeli nejméně v sedmi autech k domu, kde zrovna studenti oslavovali vítězství v oblastní soutěži amerického fotbalu.

"Bylo to asi 15 mužů. Zablokovali okolní ulice, spustili palbu na dům a postupovali dovnitř," upřesnil mluvčí mexické armády Enrique Torres. Dalších 17 účastníků oslavy údajně bylo zraněno, někteří vážně.

Sever Mexika hraničí se Spojenými státy a stává se bojištěm drogových gangů, které soupeří o lukrativní pašerácké trasy do USA. Ročně v tomto prostoru dochází k tisícům vražd, z nichž většina zůstane neobjasněna.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz